Vše, co potřebujete vědět o přijímacím řízení 2013
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na InstagramuMapa GHB
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • formujeme zdravě kritické a sebevědomé osobnosti ve vstřícném a tvůrčím prostředí
  • výsledky studentů nás řadí ke školám, na které je spolehnutí
  • fungujeme 288 let, máme na co navazovat

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Vše, co potřebujete vědět o přijímacím řízení 2013
18. 11. 2012 (8702 přečtení) | Autor: PhDr. Hynek Bouchal, Ph.D. | Rubrika: Přijímací řízení |
Tiskni článek Sdílej!

Gymnázium Havlíčkův Brod od školního roku 2013/14 otevírá druhou třídu čtyřletého cyklu – naskýtá se tak skvělá možnost pro všechny, kteří se chtějí dobře připravit ke studiu na kvalitních vysokých školách.

V souvislosti s tím jsme v přijímacím řízení a v přípravě na něj připravili řadu změn. Následující text funguje jako rozcestník, který vás spolehlivě provede všemi informacemi, které potřebujete vědět. Před vším ostatním se můžete podívat na prezentaci toho, co všechno naše gymnázium svým studentům nabízí.

Především pro následující rok chystáme kvantitativní zjednodušení a zprůhlednění přijímacích zkoušek tak, aby přijímací řízení bylo pro zájemce co nejméně stresující. Přijímací zkoušky budou studenti skládat z českého jazyka a matematiky a budou si je moci natrénovat jako „přijímací zkoušky nanečisto“, které proběhnou v rámci dne otevřených dveří (21. 11. 2012) a v rámci informačního dne (6. 2. 2013). Přijímací zkoušky nanečisto budou počtem úloh, svým typem i časovou dotací přesně odpovídat skutečným přijímacím zkouškám. Při těchto tréninkových přijímacích zkouškách budou přítomni naši zkušení učitelé – tvůrci „ostrých“ přijímaček, kteří poradí, jak zvládnout samotné úlohy i stres a trému, které jsou s přijímacím řízením neodmyslitelně spojeny. Pokud by ani tento trénink nestačil, nabízíme všem případným zájemcům přípravné kursy, které povedou naši češtináři a matematici. Kursy proběhnou vždy ve středu 20. 2.; 27. 2.; 6. 3. a 13. 3., začnou ve 14. 15, trvat budou hodinu a půl a hlásit se na ně můžete už teď  na adrese bouchal@ghb.cz.

O tom, že Gymnázium Havlíčkův Brod je zárukou vynikající přípravy pro budoucí vysokoškolské studium, svědčí úspěšnost našich studentů v přijímání na vysoké školy. V posledních 5 letech pohybuje mezi 90-100%. Pod následujícím odkazem najdete nejaktuálnější data za rok 2012.

Brodské gymnázium patří k nejúspěšnějším školám v Kraji Vysočina – svědčí o tom, jak výsledky našich studentů v nejrůznějších soutěžích, tak výsledky státních maturit za rok 2011 i za rok 2012 .

Gymnázium v současné chvíli prochází rozsáhlou modernizací interiéru i exteriéru. O prázdninách 2012 byla realizována rekonstrukce sociálních zařízení v celkové sumě převyšující 4.000.000 Kč, na niž navázala úprava interiéru ve staré budově. V roce 2013 pak dojde ke třem investičním akcím dosahujícím 16.000.000 Kč, díky nimž budou vyměněna okna v nové budově školy, tato bude nově opláštěna, dále zde projde rozsáhlou rekonstrukcí elektroinstalace a zrekonstruují se sociální zařízení u nové tělocvičny. Na tyto rekonstrukce pak naváže úprava interiéru v nové budově (více viz v článku Rekonstrukce za čtyři miliony a další proměny budovy školy.)

Ve školním roce 2012/13 gymnázium také zahajuje razantní modernizaci ICT vybavení školy ve výši cca 1.000.000 Kč.

Diskutovat o přijímacím řízení, ptát se na něj i na vše další, co s gymnáziem souvisí, můžete i na skupině GHB na facebooku.svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2023 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara