Únorové přijímačky nanečisto a následné tréninky
Logo GHB
  •    HOME
  •       SUPLOVÁNÍ
  •       KONTAKTY
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na InstagramuMapa GHB
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • formujeme zdravě kritické a sebevědomé osobnosti ve vstřícném a tvůrčím prostředí
  • výsledky studentů nás řadí ke školám, na které je spolehnutí
  • fungujeme 288 let, máme na co navazovat

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Únorové přijímačky nanečisto a následné tréninky
06. 01. 2016 (3304 přečtení) | Autor: PhDr. Hynek Bouchal, Ph.D. | Rubrika: Přijímací řízení |
Tiskni článek Sdílej!

Gymnázium Havlíčkův Brod chystá na středu 3. února od 14.00 přijímací zkoušky nanečisto. Účast na přijímacích zkouškách je otevřená všem zájemcům, není podstatné, zda chtějí studovat na brodském gymnáziu či na jiné střední škole. Také není třeba se nikde registrovat či hlásit předem.

Přijímačky nanečisto budou svým obsahem i formou přesně odpovídat testům připravovaným ministerstvem školství, nepůjde však o ilustrační testy, které ministerstvo zveřejňuje na konci ledna. Testové úlohy, jež budou pro zájemce 3. února na brodském gymnáziu připraveny, tvoří pedagogové této školy, kteří s ministerskými tvůrci testů dlouhodobě spolupracují na různých úrovních a podrobně znají jejich testové metody a postupy. Společně s originálními testy obdrží všichni přítomní také záznamový arch a klíč správných řešení. Úroveň své vlastní připravenosti si bude moci každý z přítomných srovnat s ostatními. Předpokládaný konec přijímacích zkoušek nanečisto je v 16.00 hodin.  Další informace jsou k dispozici na webu www.ghb.cz, veškeré dotazy zodpovíme na e-mailu bouchal@ghb.cz.

Servis pro rodiče i základní školy

Únorové přijímací zkoušky nanečisto jsou součástí tzv. informačního dne. Pro rodiče, výchovné poradce ze základních škol i širší veřejnost jsme od 14.00 připravili instruktážní servis o administraci celého přijímacího řízení a debatu s vedením školy. V rámci této instruktáže již bude možné odevzdávat vyplněné přihlášky ke studiu. Po instruktáži zájemcům nabídneme prohlídku školy včetně nově otevřeného badatelského centra. 

Trénink

Přesně čtrnáct dnů po přijímačkách nanečisto (první středu po jarních prázdninách) zahájíme další kolo příprav k přijímacímu řízení: tréninky na přijímací testy. Odstartujeme ve středu 17. 2. 2015 od 14.15 matematikou. Naši pedagogové budou zájemcům o čtyřleté i osmileté studium 90 minut podrobně vysvětlovat, co všechno se od nich při přijímací zkoušce z matematiky očekává. Za týden poté, tedy ve středu 24. února provedou totéž naši češtináři. Ve středu (2. 3.) bude pokračovat kurz již pouze pro čtyřletý cyklus, a to matematikou: tato lekce naváže na hodinu z 17. 2., přinese nové úlohy a nové informace. 9. 3. obdobně navážou naši češtináři na lekci z 24. 2. Zájemci o trénink se můžou závazně hlásit na jednotlivé termíny na adrese bouchal@ghb.cz. Všechny kurzy jsou zdarma. 

 

Trénink na přijímací zkoušky – vždy ve středu 14.15-15.45

datum

čtyřletý cyklus

osmiletý cyklus

17. 2

Matematika

Matematika

24. 2.

Český jazyk

Český jazyk

2. 3.

Matematika

 

9. 3.

Český jazyk

 

     svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2023 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara