Výstava hub v Havlíčkově Brodě 2022
Logo GHB
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na InstagramuMapa GHB
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • formujeme zdravě kritické a sebevědomé osobnosti ve vstřícném a tvůrčím prostředí
  • výsledky studentů nás řadí ke školám, na které je spolehnutí
  • fungujeme 288 let, máme na co navazovat

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Výstava hub v Havlíčkově Brodě 2022
19. 09. 2022 (674 přečtení) | Autor: RNDr. Jaroslav Kocman | Rubrika: Informace |
Tiskni článek Sdílej!

Mykologický spolek a Muzeum Vysočiny v Havlíčkově Brodě Vás zvou na tradiční podzimní výstavu hub. Uskuteční se v přízemí Havlíčkova domu od pondělí 26. září do středy 28. září 2022, vždy od 9:00 do 17:00 hodin. Současně s výstavou bude probíhat mykologická poradna. Houby teď rostou opravdu hojně, takže věříme, že by mohl být překonán rekordní počet 354 druhů z roku 2014. Pokud by kdokoliv chtěl svým nálezem obohatit výstavu, může houby přinést v neděli večer 25. září po 19. hodině přímo do Havlíčkova domu nebo ve výstavních dnech (pondělí - středa) přímo na výstavu. Každý příspěvek přivítáme a nálezci můžeme případně pomoci určit jemu neznámé houby. Pokud by se mezi studenty gymnázia (a samozřejmě nejen mezi nimi) našel někdo s hlubším zájmem o mykologii, určitě ho rádi pozveme k další spolupráci. Poradit s určením hub je možné kdykoliv, nejen v době výstavy, stačí plodnice donést na gymnázium, případně se domluvit mailem na adrese kocman@ghb.cz. Někteří houbaři posílají i fotografie, v tomto případě je ovšem určení druhu většinou jen orientační, přesné téměř nemožné.
Jaké houby bylo možné nalézt letos v červenci přímo v Havlíčkově Brodě je možné vidět na následujících fotografiích. Jedná se o vzácný teplomilný hřib královský, který je zákonem chráněný a je uveden v Červeném seznamu hub České republiky (za jeho sběr hrozí pokuta až 50 000 Kč). Lokalita se nachází v areálu psychiatrické léčebny a byla v době růstu po dohodě s personálem nejbližšího pavilonu ohraničena a označena. Postupně na ploše zhruba 3x5 metrů vyrostlo 25 exemplářů této krásné houby, žádná plodnice nebyla utržena ani poškozena.


RNDr. Jaroslav Kocman, předseda mykologického spolku v Havlíčkově Brodě


svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2023 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara