Výsledky našich maturantů opět výborné
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na InstagramuMapa GHB
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • formujeme zdravě kritické a sebevědomé osobnosti ve vstřícném a tvůrčím prostředí
  • výsledky studentů nás řadí ke školám, na které je spolehnutí
  • fungujeme 288 let, máme na co navazovat

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Výsledky našich maturantů opět výborné
05. 09. 2022 (4054 přečtení) | Autor: PhDr. Hynek Bouchal, Ph.D. | Rubrika: Informace |
Tiskni článek Sdílej!

Ani letos maturanti brodského gymnázia u zkoušek z dospělosti nezaváhali a svými výsledky se dostali vysoko nad celostátní průměr, v matematice dokonce patří k nejlepším v republice.

V rámci státní části maturitní zkoušky procházejí maturanti všech středních škol v České republice povinně didaktickým testem z českého jazyka a dále si alternativně volí test z matematiky nebo cizího jazyka. Gymnazisté tradičně a logicky dosahují výrazně lepších výsledků než zástupci všech ostatních typů středních škol. Je však velmi potěšující, že maturanti z našeho gymnázia se ve všech třech částech zkoušky opět dostali nad průměr výsledků českých gymnázií. Konkrétně v didaktickém testu z českého jazyka předčili naši maturanti gymnaziální průměr o 1,8%, v didaktickém testu z anglického jazyka o 2,4% a v matematice dokonce o 12,6%. Tento výrazný rozdíl v matematice se otiskl i do celkového republikového výsledku: naši maturanti dosáhli druhého nejlepšího průměrného percentilu v rámci celé ČR!

Výsledky celostátních maturit zveřejňuje MŠMT již od roku 2012. Za celých deset let tedy brodští maturanti absolvovali celkem třicet srovnávacích testů, z toho pouze v jediném z nich (2017 český jazyk) se dostali těsně pod gymnaziální průměr, ve všech ostatních případech byli vždy nad ním. Stejně tak je povzbudivé, že během posledních dvou let se v porovnání s předchozím obdobím výsledky našich maturantů zlepšují. Ukazují tak, že těžké, turbulentní období "pandemické" výuky zvládlo brodské gymnázium dobře, a jsou  pozitivním příslibem do budoucna.                

Usilujeme o to, aby naši absolventi dokázali obstát při studiu na dobrých a prestižních vysokých školách a těší nás, že výsledky celostátní maturitní zkoušky už deset let ukazují, že jdeme správným směrem.

 

Výsledky MZ, společná část 2013 - 2022, ČJ

 

Výsledky MZ, společná část 2013 - 2022, AJ

 

Výsledky MZ, společná část 2013 - 2022, MA

 svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2023 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara