Vítězství přineslo 3D tiskárnu
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 287 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2022/2023 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Vítězství přineslo 3D tiskárnu
16. 03. 2014 (2633 přečtení) | Autor: Mgr. Zuzana Šimůnková | Rubrika: Informatika (ICT) |
Tiskni článek Sdílej!

Letos jsme se poprvé zapojili do soutěže Junior Internet, která nabízí několik soutěžních kategorií. Starší studenti se zapojili do kategorie Internet Design, do finále ovšem nepostoupili. Mladší vsadili na novou kategorii Internet věcí, kde bylo možné vyhrát jako první cenu 3D tiskárnu.

Už jenom zpráva o postupu projektu TEAmatic 3000 mezi tři nejlepší zněla neuvěřitelně. Finále se konalo v sobotu 15. března 2014 v prostorách Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze. Členové týmu tedy oželeli jeden den prázdninového lyžování a vyrazili s prezentací svého projektu do "velkého světa".

Prezentace, během níž Maria a Jan Šimůnkovi představili myšlenku projektu, předvedli stroj na vaření čaje, kterým nakonec i porotu pohostili, sklidila velký úspěch. Poté ovšem byli na tahu členové poroty, kteří prověřili náš tým svými dotazy.

Nervozitu před vyhlašováním vítězů asi nemusíme popisovat, ovšem konečná zpráva zní: projekt TEAmatic a náš tým přesvědčil porotu, vyhrál první místo a s ním hlavní cenu kategorie Internet věcí: 3D tiskárnu.

Junior Internet

Tiskárnu věnovala firma Josefa Průši (Prusa Research s.r.o.), která členy týmu nejdříve zaškolí a pak již 3D tiskárnu přivezeme k nám do školy. Využití nalezne ve fyzikálním kroužku, ve výuce informatiky a dalších aktivitách.svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara