280 let GHB

Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

17. 05. 2012 (1253 přečtení) | Autor: Mgr. Věra Hitzgerová | Rubrika: Zeměpis |
Tiskni článek Sdílej!

Studenti našeho gymnázia se každoročně zúčastňují geografických soutěží. I letošek nebyl výjimkou a hned úvodem nutno konstatovat, že úspěchy našich studentů jsou ve velké míře vyústěním kvalitní přípravy samotných soutěžících.

Okresní kolo – 14. 3. 2012 – místo konání GHB

Do okresního kola postoupili vždy soutěžící z 1. a 2. místa školního kola.

• kat. A – celkem 12 soutěžících, našim mladým studentům se hned při první účasti v soutěži dařilo: 1. Šimůnek Jan – prima A, 2. Růžek Tomáš – prima A – oba postup do krajského kola
  • kat. B – celkem 12 soutěžících, také úspěch:2. Novák Jan – sekunda A – postup do krajského kola, 9. Mühlfeit Martin – sekunda A
  • kat. C – celkem 17 soutěžících, pěkné umístění: 3. Torgalo Alexandr – tercie A, 12. Sharabati Abdel Fattah – tercie A
  • kat. D – celkem 5 soutěžících:2. Zavadilová Anežka - 3.ročník – postup do krajského kola, 4. Svatoš Jiří – 2.ročník

Do krajského kola tedy postoupilo 50 % z našich soutěžících studentů, takový úspěch si lze jen přát také v dalších letech.

Krajské kol – středa 18. 4. 2012 – Active - SVČ  Žïár nad Sázavou

V každé kategorii soutěžilo 10 účastníků. Z našich studentů se umístili v kat. A Růžek Tomáš na 3. místě a Šimůnek Jan na 4. místě (se stejným počtem bodů). Oba naši nejmladší zástupci předvedli velmi pěkné znalosti jak v části bez atlasu, tak s atlasem a v praktické části orientaci na mapě a výpočty z mapy. Moc jim gratulujeme a přejeme v příštích letech další zlepšování.

V kat.B naši školu reprezentoval Novák Jan, který získal 7.místo a v kat.D Zavadilová Anežka byla na 8.místě.

2. EURORÉBUS 2011/12

Tato celostátní vědomostní soutěž je již v 17. ročníku svého trvání. Soutěžící jsou zapojeni přes internet, první korespondenční kolo tohoto ročníku se rozběhlo již koncem září 2011.

Naše škola se zapojila v kategorii tříd a byly úspěšné skupiny z primy A, kvarty B a 1.ročníku. V pátek 27. 4. 2012 proběhlo krajské kolo v Jihlavě, ve kterém svoje třídy reprezentovali následující studenti:

Prima A : Pauk David, Růžek Tomáš, Šimůnek Jan

Kvarta B : Polívka Adam, Sharabati Abdel Fattah, Torgalo Alexandr

1. ročník: Ondráčková Karolína, Vondráčková Terezia, Zikmund Radek

Družstvo kvarty se umístilo na krásném 3. místě z 32 družstev a postupuje do celostátního finále, které se uskuteční 8. 6. 2012 v Praze. Moc blahopřejeme a držíme jim palce.

Primáni získali 12. místo z 22 a prváci 37. z 42.

Výše uvedené výsledky jsou cenné a radostné zároveň. Lze si jen přát, aby zeměpis, jako potřebný předmět pro život, byl pro studenty oblíbený a přínosný.
Ještě jednou všem studentům blahopřejeme a děkujeme za vzornou a úspěšnou reprezentaci naší školy