Úspěch zakletý v čase
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 285 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2021/2022 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení a o přípravném servisu, který v této souvislosti nabízíme.

Úspěch zakletý v čase
16. 01. 2021 (168 přečtení) | Autor: Mgr. Josef Secký, Ph.D. | Rubrika: Informace |
Tiskni článek Sdílej!

Při bilancování uplynulého roku se občas narazí na něco, co si zaslouží ocenění a z nějakého důvodu se na to zapomnělo. Loňský chorobou stižený rok odňal studentům spoustu možností vyniknout v olympiádách a dalších školních soutěžích nebo se zaskvět v mimoškolních zájmových aktivitách. Mnoho dalších úspěchů a zářivých okamžiků pak zůstalo zastíněno mračnem skličujících zpráv. Vinou těžkostí doby (i kvůli skromnosti autorky) tak prošel nepovšimnut článek studentky GHB na stránkách časopisu Bridge.    

Žákyně nynější oktávy Michaela Zvancigerová tehdy zareagovala na výzvu časopisu Bridge a vytvořila obsáhlý anglický text o košíkové. Psala o její historii, pravidlech, o významných hráčích. Text zaslala do redakce Bridge Publishing House, kde jej vybrali ke zveřejnění a otiskli v dubnovém čísle časopisu s titulkem The Magic of Basketball. Výběr tématu rozhodně není překvapivý. Michaela se basketu věnuje velmi intenzivně mnoho let a dosahuje v něm vynikajících výsledků v celostátním měřítku – usnadňuje jí to individuální vzdělávací plán. O svém vztahu k tomuto sportu se rozepsala i ve svém textu.

Časopis Bridge je určen středoškolským studentům v České republice, na Slovensku a v Německu a zaměřuje se na přípravu k úspěšnému složení maturitní zkoušky z anglického jazyka. V hodinách angličtiny s ním běžně pracují i naši žáci. Text studenta GHB se na stránkách Bridge objevil naposledy v květnu 2018, kdy redakce ocenila povídku Barbory Potocké z tehdejší 4.D. Pod článkem Míši Zvancigerové The Magic of Basketball je spolupodepsán redaktor P. Ferrinton-Douglas, který jej zkrátil pro potřeby časopisu a rozvrhl pro českou a slovenskou verzi. V obou podobách si jej můžete přečíst zde:

https://www.bridge-online.cz/wp-content/uploads/B-CZ-MAG-2020-04.pdf

 

https://www.bridge-online.cz/wp-content/uploads/B-SK-MAG-2020-04.pdf

 

Autorce přejeme mnoho dalších úspěchů ve studiu i ve sportu. A pro všechny studenty, které baví angličtina a chtěli by v době distanční výuky vytvořit v AJ něco navíc, je tu nápad. Zkuste třeba napsat o tom, co máte rádi, do časopisu Gate nebo Bridge… svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara