Úspěch Adama Roubala (7.A) v mezinárodní soutěži
Logo GHB
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na InstagramuMapa GHB
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • formujeme zdravě kritické a sebevědomé osobnosti ve vstřícném a tvůrčím prostředí
  • výsledky studentů nás řadí ke školám, na které je spolehnutí
  • fungujeme 288 let, máme na co navazovat

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Úspěch Adama Roubala (7.A) v mezinárodní soutěži
21. 11. 2022 (553 přečtení) | Autor: PhDr. Jan Bechyně | Rubrika: Olympiády a soutěže |
Tiskni článek Sdílej!

Ve čtvrtek 3. listopadu 2022 exceloval student septimy Adam Roubal spolu se svým týmem v soutěži Ministerstva zahraniční věcí ČR s názvem "Proč a jak dnes připomínat holocaust?" vyhlášené v rámci mezinárodní konference k Terezínské deklaraci. Soutěž spočívala ve vytvoření videa, které reaguje na nutnost připomínat i v současnosti holocaust.

Video vytvořil Adam spolu se svými přáteli Agátou Kobrovou (Pražské humanitní gymnázium, Praha) a Janem Tolarem (Střední uměleckoprůmyslová škola keramická a sklářská, Karlovy Vary). Toto video bylo v silné konkurenci vybráno mezi pět vítězných, které byly prezentovány na konferenci za přítomnosti desítek diplomatů z celého světa. Soutěžní video tohoto týmu bylo vysoce pozitivně přijato i ceněno mnohými přítomnými.

V rámci této konference se soutěžící rovněž setkali s přeživšími holocaustu Ditou Krasovou a Lydií Tischler a prohlédli si spolu s J. E. Ivem Šilhavým, velvyslancem ČR v Prištině, Černínský palác. Odpoledne studentskou delegaci přijala J. E. Ayesha Patricia Rekhi, velvyslankyně Kanady v ČR. Večer se účastnili výjimečného koncertu terezínské hudby Hours od Freedom opět v Černínském paláci. O den později doprovodili studenti diplomatickou delegaci na prohlídku Památníku ticha na nádraží Praha-Bubny, stejně tak do terezínského ghetta a Malé pevnosti.svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2023 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara