Učitel Vysočiny 2023 je z našeho gymnázia
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na InstagramuMapa GHB
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • formujeme zdravě kritické a sebevědomé osobnosti ve vstřícném a tvůrčím prostředí
  • výsledky studentů nás řadí ke školám, na které je spolehnutí
  • fungujeme 288 let, máme na co navazovat

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Učitel Vysočiny 2023 je z našeho gymnázia
16. 10. 2023 (677 přečtení) | Autor: PhDr. Hynek Bouchal, Ph.D. | Rubrika: Informace |
Tiskni článek Sdílej!

V pátek 13. 10. proběhlo v aule Vysoké školy polytechnické Jihlava slavnostní vyhlášení ankety Učitel Vysočiny 2023. Mezi deset oceněných porota vybrala i Václava Vydláka z našeho gymnázia.

V rámci ankety byli oceněni pedagogové základních a středních škol napříč Krajem Vysočina. Z návrhů podaných vedením škol a přihlášek vypracovaných jednotlivými učiteli a učitelkami vybírala devítičlenná komise dle předem daných kritérií jako je například rozvoj potenciálu žáků, motivace k učení ale i profesní rozvoj a práce pro odbornou učitelskou komunitu. 

Při vyplňování přihlášky do ankety na sebe Václav Vydlák mimo jiné prozradil následující: „Jakožto učitel fyziky jsem se často setkával a stále setkávám se strachem z tohoto oboru, s obavou, že jde o těžký předmět, který mohou zvládnout jen výjimečně nadaní jedinci. Osobně jsem přesvědčen o opaku, fyziku považuji především za dobrodružství, které může otevírat nové horizonty a probouzet přirozenou zvídavost. A právě toto své osobní přesvědčení se ve svých hodinách snažím předat i studentům.“

Václavu Vydlákovi přejeme, aby se mu citované krédo dařilo naplňovat co nejvíce a děkujeme mu za důstojnou reprezentaci školy.

 

svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2023 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara