Trojnásobný celostátní úspěch v informatice
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • formujeme zdravě kritické a sebevědomé osobnosti ve vstřícném a tvůrčím prostředí
  • výsledky studentů nás řadí ke školám, na které je spolehnutí
  • fungujeme 288 let, máme na co navazovat

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Trojnásobný celostátní úspěch v informatice
20. 11. 2013 (2133 přečtení) | Autor: Mgr. Zuzana Šimůnková | Rubrika: Informatika (ICT) |
Tiskni článek Sdílej!

V týdnu 11. až 15. listopadu 2013 probíhal již 6. ročník soutěže Bobřík informatiky. Řešení úloh nevyžaduje ani tak praxi s počítačem, jako spíše prověřuje algoritmické myšlení, tolik potřebné pro počítačové odborníky.

Zveřejnění výsledků celostátní online soutěže Bobřík informatiky přineslo překvapení - mezi vítězi tří kategorií jsou i naši studenti: Rostislav Lán (sekunda, kategorie Benjamin), Jan Šimůnek (tercie, kategorie Kadet) a Matěj Mezera (1.C, kategorie Junior). Pokračuje tak několikaletá tradice výborných výsledků našich studentů, která začala vítězstvím Michala Mrázka v kategorii Junior v roce 2010, kdy jsme se poprvé do soutěže zapojili.

Maximum dosažených bodů je 240 a v rámci republiky je každoročně jenom několik studentů v každé z kategorií, kteří tuto hranici dosáhnou. Každý soutěžící, který dosáhl hranici 150 bodů, ulovil bobříka informatiky a stal se úspěšným řešitelem soutěže, což stvrzuje diplom.

Výsledkovou listinu všech našich úspěšných řešitelů najdete v přehledu, který zahrnuje i jejich umístění v národním kole, pokud se umístili mezi 5% nejlepších ve své kategorii. 

 svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2023 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara