Třetí místo v republikovém finále!
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na InstagramuMapa GHB
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • formujeme zdravě kritické a sebevědomé osobnosti ve vstřícném a tvůrčím prostředí
  • výsledky studentů nás řadí ke školám, na které je spolehnutí
  • fungujeme 288 let, máme na co navazovat

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Třetí místo v republikovém finále!
01. 02. 2010 (2968 přečtení) | Autor: Mgr. Martin Richter | Rubrika: Sport |
Tiskni článek Sdílej!

Republikové finále ASŠK ČR ve volejbalu – kategorie střední školy, dívky. Emoce, bojovná nálada, touha po vítězství. Všechny tyto pocity provázely třídenní klání našich volejbalistek na mistrovství České republiky v odbíjené děvčat středních škol. Skupina, kterou si děvčata vylosovala, byla opravdu „našlapaná“. Skončily na druhém místě a tak je hned v pátek čekal velmi důležitý zápas o finále. Infarktové výměny provázely oba dva sety. Bylo to jako na houpačce. Chvíli nahoře a chvíli zase dole. Nervozita se projevovala nejen na hráčkách, ale i na fanoušcích. Celou halou zaznívalo skandování a řev bubnů, který volejbalistky motivoval k těm nejlepší výkonům. I když naše děvčata předvedla vynikající hru, podlehla v boji o finále hráčkám Prvního českého gymnázia Karlovy Vary. Emoce se jen těžko daly skrýt. Večer v šatně panovala poněkud poraženecká nálada, ale nebyl by to tým našeho gymnázia, aby nedokázal opět zvednout hlavu a hrdě jít do dalších bojů. Jak se ukázalo, motivační práce trenéra a hráček navzájem byla opravdu účinná. Druhý den je totiž čekal boj o třetí místo. Žádné slzy, žádná „blbá nálada“, ale chuť vyhrát byla znát na každé hráčce týmu. Zvítězily. Úsilí všech v týmu bylo zúročeno. Chvíle předávání medailí, poháru, diplomu a cen byla tou, na kterou všechny čekaly. Do školní kroniky se navždy zapíše, že 28. - 30. 1. 2010 naše volejbalistky vybojovaly třetí místo na Republikovém finále ASŠK ČR ve volejbalu SŠ.


Radost byla o to větší, že jsme si odvezli i cenu pro nejužitečnější hráčku (Veronika Pešková, 1.) a cenu fairplay (Zuzana Báčová, A6). Nejcennější však je ten pocit, se kterým se děvčata vrátila. Pocit vítězství je nejlepší motivací do dalších zápasů. Na prvním místě se umístilo Gymnázium a střední odborná škola Nový Jičín a na druhém místě První české gymnázium Karlovy Vary.  

 

Soupiska družstva: Chadimová Tereza 3A, Brunerová Lucie 3A, Zachová Aneta 2A, Laláková Sabina 2A, Brečková Lenka 1A, Pešková Veronika 1A, Kohoutová Eva B5, Šubrtová Linda B5, Báčová Zuzana A6.


Josef Prchal, trenér

 

   

   

  svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2023 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara