280 let GHB

Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

01. 02. 2010 (2934 přečtení) | Autor: Mgr. Martin Richter | Rubrika: Sport |
Tiskni článek Sdílej!

Republikové finále ASŠK ČR ve volejbalu – kategorie střední školy, dívky. Emoce, bojovná nálada, touha po vítězství. Všechny tyto pocity provázely třídenní klání našich volejbalistek na mistrovství České republiky v odbíjené děvčat středních škol. Skupina, kterou si děvčata vylosovala, byla opravdu „našlapaná“. Skončily na druhém místě a tak je hned v pátek čekal velmi důležitý zápas o finále. Infarktové výměny provázely oba dva sety. Bylo to jako na houpačce. Chvíli nahoře a chvíli zase dole. Nervozita se projevovala nejen na hráčkách, ale i na fanoušcích. Celou halou zaznívalo skandování a řev bubnů, který volejbalistky motivoval k těm nejlepší výkonům. I když naše děvčata předvedla vynikající hru, podlehla v boji o finále hráčkám Prvního českého gymnázia Karlovy Vary. Emoce se jen těžko daly skrýt. Večer v šatně panovala poněkud poraženecká nálada, ale nebyl by to tým našeho gymnázia, aby nedokázal opět zvednout hlavu a hrdě jít do dalších bojů. Jak se ukázalo, motivační práce trenéra a hráček navzájem byla opravdu účinná. Druhý den je totiž čekal boj o třetí místo. Žádné slzy, žádná „blbá nálada“, ale chuť vyhrát byla znát na každé hráčce týmu. Zvítězily. Úsilí všech v týmu bylo zúročeno. Chvíle předávání medailí, poháru, diplomu a cen byla tou, na kterou všechny čekaly. Do školní kroniky se navždy zapíše, že 28. - 30. 1. 2010 naše volejbalistky vybojovaly třetí místo na Republikovém finále ASŠK ČR ve volejbalu SŠ.

Radost byla o to větší, že jsme si odvezli i cenu pro nejužitečnější hráčku (Veronika Pešková, 1.) a cenu fairplay (Zuzana Báčová, A6). Nejcennější však je ten pocit, se kterým se děvčata vrátila. Pocit vítězství je nejlepší motivací do dalších zápasů. Na prvním místě se umístilo Gymnázium a střední odborná škola Nový Jičín a na druhém místě První české gymnázium Karlovy Vary.

Soupiska družstva: Chadimová Tereza 3A, Brunerová Lucie 3A, Zachová Aneta 2A, Laláková Sabina 2A, Brečková Lenka 1A, Pešková Veronika 1A, Kohoutová Eva B5, Šubrtová Linda B5, Báčová Zuzana A6.