Studenti tvoří vlastní weby
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 287 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2022/2023 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Studenti tvoří vlastní weby
03. 05. 2021 (442 přečtení) | Autor: Bc. Adam Ferencz | Rubrika: Informatika (ICT) |
Tiskni článek Sdílej!

Studenti 5.A v rámci výuky ICT pracovali v teamech na tvorbě webových stránek. Na skupiny nebyla kladena žádná omezení, co se týče obsahu. Žáci tak popustili uzdu kreativitě a věnovali se cestování, vaření nebo knížkám. Jiní zvolili namísto seriózních témat téma satirické a humorem opravdu nešetřili. Celkově se vzniklé stránky velice vydařily, zde je několik příkladů.

Tvorba webů ve vizuálních nástrojích například webnode.cz je dobrá právě kvůli své rychlosti a jednoduchosti. V této chvíli již studenti ví, co obnáší tvořit návrh a obsah webu. Mohou tak s větší motivací studovat tvorbu webu více do hloubky (HTML, CSS a JS).


Ans-guide-to-the-universe

Studentky Anet a Anička se rozhodly na blogové stránce o cestování dále pracovat a vydávat nové články. Jejich stránka je psána dokonce ve dvou jazycích: česky a anglicky. Ve svých článcích popisují různé hezké světové destinace. Píší tam i o různých tipech ohledně cestování, a pokud někoho nezajímá cestování, tak si může aspoň něco upéct či uvařit z přivezených receptů z cest.

Odkaz na web

Blázni do knih

Sára s Luckou ihned sáhly po tématu oblíbené literatury pro mládež. Na svém webu recenzují přečtené knihy, graficky upravují citáty a kombinují své oblíbené hudební skladby s dějovými liniemi příběhů.

Odkaz na web
web

Internetový obchod J&S

Virtuální internetový obchod prodávající originální kolekci všemožných předmětů.

Odkaz na web
web

Recenze Winx Sága: Osud

Stránka o novém seriálu Fate: The Winx Saga kritizuje i chválí tento kinematografický kousek a nahlíží na něj ze všech možných stran.

Odkaz na web
web

PSÍ Volání

Cílem webu je představit naši sektu a charitu Psí Volání, seznámit tak lidi s naším náboženstvím a prostřednictvím toho je i naverbovat.

Odkaz na web
web

DOGMANIA

Oficiální stránky vyhlášené restaurace Dogmania Vám nabízí téměř neomezené chuťové požitky za doprovodu sborového štěkotu našich/Vašich hafánků. Výčet sezonních aktivit, pokrmů a osobitých příběhů se zdá být nekončící, ale to stále není vše! Tým profesionálních degustátorů, kuchařů (Adam Roubal a Šimon Prášek) a jednoho programátora (Vojta Voldřich) sestavil tuto stránku zadarmo a absolutně dobrovolně. Pokud na stránce naleznete skryté volání o pomoc, neberte ho vážně, jedná se o vtip, či pasivní vyhrožování :).

Odkaz na web
web

NemámŽivot - Nolife poradenství

Zničíme Vám pohled na život, který je dnešní populací dost vybudovaný na progresivitě a výsledcích. Pokud se tohodle všeho chcete zbavit. !!!JSTE NA SPRÁVNÉM MÍSTĚ!!! Jsme tu od toho, abychom Vám pomáhali. Žádná otravná rodina, žádné povinnosti a žádní přátele! To je přece to, co si každý přeje! Prostě si užívejte naplno NEŽIVOT!

Odkaz na web
web

Multipla fanpage

Cílem webu je seznámit širší veřejnost s tímto úchvatným automobilem.

Odkaz na web

Článek sepsal Bc. Adam Ferencz a studenti 5.A.svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara