Studenti gymnázia zdobí nemocnici
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na InstagramuMapa GHB
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • formujeme zdravě kritické a sebevědomé osobnosti ve vstřícném a tvůrčím prostředí
  • výsledky studentů nás řadí ke školám, na které je spolehnutí
  • fungujeme 288 let, máme na co navazovat

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Studenti gymnázia zdobí nemocnici
19. 05. 2016 (1481 přečtení) | Autor: Mgr. Daniel Koráb | Rubrika: Informace |
Tiskni článek Sdílej!

V lednu tohoto roku jsme byli osloveni gynekologicko-porodnickým oddělením  Nemocnice Havlíčkův Brod, zastoupeným  vrchní sestrou paní Martinou Horáčkovou, s nabídkou výtvarně zpříjemnit tamní prostory. V této souvislosti se hodí připomenout, že výtvarná výchova gymnázia se již od roku 2007 prezentuje ve veřejném prostoru (egyptské podzemí v Muzeu Vysočiny HB, výzdoba Domova pro seniory v Reynkově ulici HB, etc). Zkušenosti z těchto výtvarných realizací máme pozitivní, proto nebylo těžké souhlasit.

Na setkání s paní Horáčkovou došlo k vyprofilování tématu, techniky, velikosti i počtu prací, zhotovených studenty pro nemocnici. Vzhledem k posílení relaxačního účinku našich výtvorů jsme zvolili krásné české a romantické téma, Trnkovu Zahradu. Máme samozřejmě především na mysli originální Trnkovu knihu pro děti, kterou sám napsal i ilustroval v roce 1962. Později bylo toto půvabné dobrodružné dílo zfilmováno jeho dřívějším kolegou ze Studia loutkového filmu, Břetislavem Pojarem, a v této podobě ji asi poznala i široká veřejnost. V naší práci se studenty se inspirujeme knihou i filmem, ale především originální Trnkovskou výtvarnou technikou. Mistr dětské ilustrace totiž rád používal různé šablony, sítka, otisky, kterými vytvářel půvabné struktury prostředí. Pomocí papírových dortových ubrousků, sítek od brambor, sprejů, akrylových barev a houbiček vznikají zarostlá zákoutí zahrady, zítky a všechno to romantické „harampádí“ tajemných míst dětství. Nakonec přichází na řadu výběr ze zahrad, patnáct nejkrásnějších akrylátových maleb formátu A2, které vytvořili studenti 2C a kvinty. Tak otevíráme pomyslnou rezavou branku zahrady dětství a doufáme, že se budou obrázky personálu oddělení a především pacientům líbit!

Studenti zdobí nemocnici - projekt výtvarné výchovy

Studenti zdobí nemocnici - projekt výtvarné výchovy

Studenti zdobí nemocnici - projekt výtvarné výchovy


svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2023 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara