Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 283 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2019/2020 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení a o přípravném servisu, který v této souvislosti nabízíme.

Soutěže v němčině
09. 03. 2017 (561 přečtení) | Autor: Mgr. Eva Součková | Rubrika: Německý jazyk |
Tiskni článek Sdílej!

V lednu tohoto roku se uskutečnilo školní kolo olympiády v němčině. Vítězem z řad studentů nižšího gymnázia se stal Martin Drápalík z kvarty, na předních místech v kategorii vyššího gymnázia se umístily Pavlína Jindrová ze septimy a Barbora Potocká ze 3.D.

9. února proběhlo v AZ Centru v Havlíčkově Brodě okresní kolo. Martin obsadil ve své kategorii 2. místo, Pavlína a Barbora 1. a 2. místo. Studenti museli prokázat své konverzační dovednosti při povídání o sobě, rodině, koníčcích a dalších tématech běžného života. Nechyběla ani práce s poslechem a popis obrázku.

Pavlína pak pokračovala do krajského kola, které proběhlo 9. března v Domě dětí a mládeže v Jihlavě. V konkurenci němčinářů z dalších středních škol našeho kraje obsadila Pavlína pěkné 4. místo.

Všem účastníkům soutěží v němčině děkujeme za výbornou reprezentaci školy a blahopřejeme!

Koncem března se na našem gymnáziu uskuteční školní kolo soutěže v předčítání německých textů. Letos si studenti nastudují úryvek z knihy Michaela Endeho "Momo". Při samotné soutěži bude pak jejich úkolem text přečíst s co nejlepší výslovností a výrazným přednesem. Těšíme se na všechny účastníky a jejich výkony! svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara