Slavnostní otevření badatelského centra
Logo GHB
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na InstagramuMapa GHB
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • formujeme zdravě kritické a sebevědomé osobnosti ve vstřícném a tvůrčím prostředí
  • výsledky studentů nás řadí ke školám, na které je spolehnutí
  • fungujeme 288 let, máme na co navazovat

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Slavnostní otevření badatelského centra
30. 11. 2015 (1311 přečtení) | Autor: PhDr. Hynek Bouchal, Ph.D. | Rubrika: Informace |
Tiskni článek Sdílej!

Ve středu 9. prosince 2015 v 11.00 bude na našem gymnáziu slavnostně otevřeno badatelské centrum. Ve škole byl během jara a léta 2015 vybudován nový učební prostor, kde se bude vyučovat pomocí speciálních technologií a špičkových nástrojů pro fyziku, chemii, a biologii. Podobná pracoviště vznikla na největších pěti gymnáziích v Kraji Vysočina a jejich výstavba byla spolufinancována Evropskou unií z Regionálního operačního programu Jihovýchod.

Badatelské centrum na brodském gymnáziu vzniklo v původně neobývaných půdních prostorách, které prošly stavebními úpravami za 3,5 milionů Kč, pořizovací cena přístrojového vybavení činí dalších 2,5 milionů Kč. Díky těmto investicím studenti budou moci pracovat mj. s mimořádně přesným mikroskopem, vysokorychlostní kamerou, zkoumat vlastnosti světla, mikrosvěta či provádět spektrometrii na vysokoškolské úrovni. Centrum nebude sloužit pouze gymnáziu, ale bude se pravidelně otevírat zájemcům ze základních škol.

Záštitu nad slavnostním otevřením centra převzala radní pro oblast školství, mládeže a sportu v Kraji Vysočina ing. Jana Fialová, zúčastní se ho další zástupci zřizovatele Kraje Vysočina, města Havlíčkův Brod, ředitelé základních škol a další zájemci z řad veřejnosti. Účastníci zhlédnou prezentaci vybraných pracovišť centra. svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2023 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara