Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 284 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2020/2021 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení a o přípravném servisu, který v této souvislosti nabízíme.

S GHB do kina na československé filmy! Začínáme již ve čtvrtek 13. 12. Nebeskými jezdci!!!
10. 12. 2018 (419 přečtení) | Autor: Mgr. Aleš Říman | Rubrika: Kultura |
Tiskni článek Sdílej!

Gymnázium Havlíčkův Brod ve školním roce 2018/2019 uvede v souvislosti s připomenutím výročí sta let založení Československa ve spolupráci s klubem Oko celkem šest československých snímků připomínajících slavnou minulost československé kinematografie i zásadní momenty z československých dějin.

Projekce se uskuteční vždy druhý čtvrtek v měsíci od 19 hodin. Za symbolické vstupné 50 Kč budou mít studenti gymnázia spolu s havlíčkobrodskými milovníky filmu zhlédnout na plátně snímky patřící do pomyslného zlatého fondu československé kinematografie. Každý film bude spojen s cca dvacetiminutovým lektorským úvodem.

A začínáme už ve čtvrtek 13. 12. 2018 v 19.00. Půjde o připomínku padesátého výročí premiéry jednoho z polozapomenutých klenotů československého filmu – Nebeských jezdců Jindřicha Poláka. Polákově snímku připomínajícímu hrdinství československých letců RAF byla po invazi vojsk Varšavské smlouvy odpírána premiéra a byla stanovena na Boží hod vánoční roku 1968 hlavně z toho důvodu, aby na film nikdo nepřišel a ten tak mohl být prohlášen za divácky neúspěšný. Ze stejných příčin byl nasazen pouze do mimopražských kin. Proto jej tehdy zhlédlo pouze minimum diváků a dílo tak zmizelo na mnoho let do pomyslného „trezoru“ pro nežádoucí produkty Československého státního filmu.

Využijte tedy ojedinělou možnost zhlédnout film na plátně a vzdejte tomuto mimořádnému počinu hold alespoň půl století po premiéře!!!

Aleš Římansvislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara