Republikové finále dívek ve volejbale středních škol

280 let GHB

Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

02. 12. 2023 (599 přečtení) | Autor: Mgr. Monika Sedláčková | Rubrika: Sport |
Tiskni článek Sdílej!

V úterý 28.11.2023 odjely naše volejbalistky zeleným drakem do Jablonce nad Nisou, kde v Městské sportovní hale probíhalo Republikové finále ve volejbale dívek.

Závěrečného turnaje se zúčastnilo šest nejlepších týmů z ČR, které na své cestě do finále, musely porazit minimálně deset jiných družstev. Naše volejbalistky, které hrály ve složení Hejtmánková Klára 4.C, Coufalová Aneta 4.D, Vašíčková Renáta 4.D, Chládková Barbora 8.A, Salivarová Adriana 8.A, Zíková Tereza 8.A, Jansíková Barbora 3.D, Valová Veronika 7.A, Papežová Jana 6.A a Pátková Ema 6.A, byly nalosované do skupiny A s Gymnáziem Teplice a Gymnáziem Uherské Hradiště. Ve druhé skupině B se utkaly Dvořákovo gymnázium Kralupy nad Vltavou, Gymnázium B. Hrabala Nymburk a pořádající škola Gymnázium a SOŠPg Liberec.

Už během základní skupiny se naše družstvo ukázalo v tom nejlepším světle a zařadilo se k favoritům soutěže. Dívky hrály více než skvěle, kdy se nedopouštěly nevynucených chyb, což z našeho pohledu působilo výborně na psychiku soupeřek. Gymnázium Teplice hráčky GHB smetly 25 : 13 a 25 : 17. Gymnázium Uherské Hradiště rozjetým broďačkám také nedokázalo vzdorovat, když prohrálo 12 : 25 a 19 : 25. Tím naše studentky vyhrály svoji skupinu. Bylo tedy jasné, že se následující den v semifinále střetneme s druhým postupujícím týmem ze skupiny B o finále RF ve volejbale dívek. Naším soupeřem bylo Gymnázium B. Hrabala Nymburk, které si s sebou přivezlo profesionální trenéry volejbalu. První set byl jasnou záležitostí našich hráček, když dominovaly ve všech herních činnostech a vyhrály ho 25 : 13. Druhý set byl již vyrovnaný. Volejbalistky z Nymburka zlepšily bloky a celkově hru v poli a vytvořily si mírný bodový náskok. Nicméně naše studentky ukázaly, že jsou ženy se silnou vůlí a bojovností. Kratším herním výpadkem se nenechaly rozhodit, vrátily se ke své tvrdé, ale i chytré hře a průběh druhého setu otočily ve svůj prospěch, když vyhrály 26 : 24. Tím se mohly radovat z postupu do Republikového finále ve volejbalu dívek i v tomto školním roce.

Naším finálovým soupeřem bylo Gymnázium Kralupy nad Vltavou, které přijel podpořit autobus plný fanoušků z jejich školy. Nicméně naše dívky měly výhodu znalosti stejné situace z loňského roku. Začátek zápasu byl jako z říše snů. Holky hrály neuvěřitelně přesně, tvrdě, ale přitom s lehkostí sobě vlastní. Kotel diváků z Kralup nad Vltavou i soupeřky byly pouze pasivními účastníky. První set naše volejbalistky vyhrály s přehledem 25:16. Po změně stran se trochu proměnil i výkon družstev. Snad blízká vidina vítězství nepatrně svázala našim studentkách ruce, možná i nesportovně bučící fanclub Kralup zapůsobil na naši psychiku. Soupeřky si z kraje setu vytvořily až šesti bodový náskok. Nicméně náš tým opět ukázal svou mentální sílu a touhu vyhrát. Brodské volejbalistky se vrátily k přesné a rychlé hře, parádním blokům i obraně v poli, kdy žádný bod nebyl ztracený. Do samotného závěru setu vstupovaly naše hráčky již za vyrovnaného setu 20:20. Bylo jasné, že deka padla na soupeřky, kdy si studentky z GHB vytvořily dvoubodový náskok 23:21, který ovšem soupeřky stačily srovnat na 24:24. Potvrdilo se, že poslední krok mnohdy bývá ten nejtěžší. Nakonec ale zafungovala naše skvělá obrana, kdy se hráčky z Havlíčkova Brodu po bloku Jany Papežová a Rendy Vašíčkové mohly radovat z vítězství 26:24.

Tím se náš dívčí volejbalový tým snů stal Republikovým vítězem ve volejbale dívek pro školní rok 2023/2024 a vybojoval si možnost startovat na Mistrovství světa, které proběhne na jaře roku 2024 v Srbsku.

Dívkám moc a moc gratulujeme a děkujeme za senzační reprezentaci naší školy. Jste úžasné.