Projekt JAZYKY
Logo GHB
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 285 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2021/2022 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení a o přípravném servisu, který v této souvislosti nabízíme.

Projekt JAZYKY
18. 02. 2016 (1373 přečtení) | Autor: PhDr. Luděk Sedlák | Rubrika: Projekty a exkurze |
Tiskni článek Sdílej!

Nekonečné cesty autobusem, prohlídky na letištích, někdy ne zrovna lahůdkové svačinky, strach ze záplav na Riviéře i listopadové obavy z teroristů jsou už zapomenuty a zůstávají jen příjemné vzpomínky na okouzlující místa a skvělé lidi... a samozřejmě mnohem lepší jazykové dovednosti všech účastníků.

Odesláním závěrečné monitorovací zprávy na ministerstvo školství jsme na GHB ukončili projekt JAZYKY, v jehož rámci jsme prostřednictvím čtenářských dílen pozvali studenty do podivuhodného světa krásné literatury a umožnili pedagogům i jejich svěřencům zdokonalit se v cizích jazycích.

Jazykových kurzů pro učitele v Anglii, Německu a Francii se zúčastnilo 5 vyučujících a na jazykově-vzdělávací pobyty pro žáky ve stejných zemích vyjeli 43 studenti našeho gymnázia. Těší nás, že účastníci hodnotili zahraniční kurzy velmi kladně a projevili ohromný zájem o případné budoucí akce tohoto druhu. Nemenší radost máme z obohacení školní knihovny o stovku špičkových děl naší i světové literatury i ze zájmu studentů o ně.

Čtenářské dílny i jazykové pobyty v takovém rozsahu bylo možné uskutečnit díky téměř milionové dotaci poskytnuté naší škole Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR z Evropského sociálního fondu a Operačního programu Vzdělání pro konkurenceschopnost. Děkujeme za tuto podporu a dovolujeme si vyjádřit naději, že ministerstvo vykročí tímto směrem ještě rázněji.

Nebudeme však čekat se založenýma rukama. Již nyní zvažujeme možnosti zahraniční spolupráce zastřešené programem Erasmus+, neboť znalost cizích zemí a jejich jazyků považujeme za jeden z klíčů k budoucímu uplatnění našich studentů.

Jazykový pobyt ve Francii
Jazykový pobyt ve Francii
Jazykový pobyt ve Francii
Jazykový pobyt ve Francii


svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara