Ikona - FacebookIkona - BakalářiIkona - Studentský parlament
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 283 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2019/2020 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení a o přípravném servisu, který v této souvislosti nabízíme.

PROJEKT COMENIUS - ORMOŽ
29. 05. 2011 (1027 přečtení) | Autor: Mgr. Miroslava Tomanova | Rubrika: Projekty a exkurze |
Tiskni článek Sdílej!

Tentokrát jsme se s ostatními účastníky (z Itálie, Německa, Francie, Polska a Slovinska)  setkali ve slovinské Ormoži. Naším úkolem bylo vytvořit prezentaci a tím představit Českou republiku. Také jsme měli vymyslet plán, co by dělali studenti z jiných států, kdyby k nám zavítali. Prezentaci jsme doplnili různými fotkami a příjemnou hudbou.

PROGRAM:

PONDĚLÍ 2. 5.

Ráno jsme se všichni sešli na vlakovém nádraží v Havlíčkově Brodě, odkud jsme se vydali na dlouhou cestu. Cesta vlakem trvala 12 hodin. Jeli jsme přes Brno, Vídeň, Maribor, Pragersko a konečnou stanicí nám byla Ormož. Po příjezdu se na nás vrhly rodiny, u kterých jsme ve Slovinsku pobývali.

 

ÚTERÝ 3. 5.

Den začal prohlídkou školy, kde byl připraven program doprovázený vystoupením taneční skupiny. Poté jsme vyrazili plnit zadané úkoly v mezinárodních skupinách. Když jsme úkoly splnili, mohli jsme si do oběda vymyslet svůj vlastní program (někteří šli načerpat síly do café baru, jiní sportovat do parku nebo se projít městem).

Kolem poledne pro nás dojely 2 autobusy, které nás dopravily do restaurace na oběd. Pěkně jsme si pochutnali na třech chodech a po krátkém odpočinku nás hostitelé zavedli na degustaci vína.

 

STŘEDA 4. 5.

Další den jsme opět jeli do místní školy, kde jsme celé dopoledne pokračovali v práci na projektu. Odpoledne jsme vlakem odcestovali do města Ptuj. Hlavním programem zde byla prohlídka zámku a centra města. Večer jsme se s dobrými dojmy a novými přáteli vrátili zpátky do Ormože.

 

ČTVRTEK 5. 5.

Dopoledne všechny národnosti předvedly své prezentace, které si připravily. Dozvěděli jsme se spoustu věcí, jak a kde ostatní lidé žijí. Odpoledne si všichni užívali volného času, ať už hraním volejbalu nebo výletem po památkách. Celý den zakončila tzv. mega párty, kde se všichni ještě více spřátelili, ale jelikož to byl poslední den, tak spíše rozloučili. Tento večer jsme se nejvíce zdokonalili v jazycích, které se již dlouhá léta učíme. Vřele všem doporučujeme.

 

PÁTEK 6. 5.

Poslední den jsme v Ormoži moc nepobyli a hned časně ráno jsme čekali na vlak, který nás dopravil do Mariboru. Měli jsme tak možnost prohlédnout si jedno z největších měst Slovinska. Poté jsme se vrátili zpět na nádraží a pokračovali v cestě domů. Když jsme dorazili do Havlíčkova Brodu, všichni se těšili domů za svými blízkými, i když by se rádi vrátili zpět do Slovinska.

 

CELKOVÝ DOJEM

Myslím, že projekt Comenius byl velice vydařený. Každý si jisté chvilky užil po svém, ať už vzrušujícím nočním životem či poklidným trávením večera s hostiteli. Díky příležitosti zúčastnit se projektu jsme poznali různé evropské zvyky, zajímavá místa a především výiimečné lidi. Dle mého názoru by se tam každý z nás alespoň na malou chvíli rád vrátil a znovu zažil ty nezapomenutelné zážitky, a proto můžeme jen doufat, že to není poslední z podobných událostí.

 

Nikola Nováková, Tereza Havrlantová, Pavlína Panáčková (1. ročník)

 


svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara