Přijímací řízení 2013: rozhodovat budou i výsledky soutěží
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na InstagramuMapa GHB
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • formujeme zdravě kritické a sebevědomé osobnosti ve vstřícném a tvůrčím prostředí
  • výsledky studentů nás řadí ke školám, na které je spolehnutí
  • fungujeme 288 let, máme na co navazovat

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Přijímací řízení 2013: rozhodovat budou i výsledky soutěží
20. 10. 2012 (2327 přečtení) | Autor: PhDr. Hynek Bouchal, Ph.D. | Rubrika: Přijímací řízení |
Tiskni článek Sdílej!

V souvislosti se změnami v přijímacím řízení na naše gymnázium pro školní rok 2013-2014 jsme rozhodli, že uchazeči o studium budou moci lépe uplatnit své výsledky ze základní školy. Nově totiž bude záležet mj. i na jejich dosavadních úspěších ve vybraných soutěžích.

Zatímco kritéria přijímacího řízení pro víceleté gymnázium zůstávají stejná jako v předchozích letech (tozn., že uchazeči mohou obdržet maximálně 35 bodů za přijímací zkoušku a maximálně 25 bodů za průměrný prospěch ze základní školy), u přijímacího řízení pro čtyřleté studium bude více záležet na tom, jak se uchazeči snažili na základní škole. Za přijímací zkoušku mohou dostat maximálně 30 bodů, za průměrný prospěch z posledních tří pololetí studia na základní škole také 30 bodů a nově mohou obdržet až deset bodů za vítězství v okresním kole nebo za umístění do 3. místa v krajském kole v těchto soutěžích: olympiáda z českého jazyka, matematiky, cizího jazyka (AJ, NJ, FJ), fyziky, chemie, biologie (přírodopisu), dějepisu a zeměpisu. Počítají se umístění v průběhu 8. a 9. třídy.


svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2023 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara