Opět vynikající výsledky fotosoutěže Příroda objektivem
Logo GHB
  •    HOME
  •       SUPLOVÁNÍ
  •       KONTAKTY
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na InstagramuMapa GHB
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • formujeme zdravě kritické a sebevědomé osobnosti ve vstřícném a tvůrčím prostředí
  • výsledky studentů nás řadí ke školám, na které je spolehnutí
  • fungujeme 288 let, máme na co navazovat

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Opět vynikající výsledky fotosoutěže Příroda objektivem
25. 01. 2019 (1800 přečtení) | Autor: Mgr. Zuzana Šimůnková | Rubrika: Olympiády a soutěže |
Tiskni článek Sdílej!

Výsledky ročníku 2018

Zveřejněné výsledky celoročního čtyřkolového klání opět potěší výborným umístěním našich studentů: Adam Pipek z 3. D si odnáší vítězství v kategorii B! Další medaile, i když bramborová, potěšila v této kategorii Marii Šimůnkovou ze sexty a v kategorii dospělých o sobě dala vědět oktávánka Ivana Horáčková svým umístěním na 5. příčce.

Adam Pipek - Klec

Trpělivost jim přinesla růže, ovšem hodnotí se i jednotlivá kola zvlášť a jediná zaslaná fotografie Lukáše Roubínka z kvarty byla druhou nejlepší v kategorii B v posledním kole (9. místo v absolutním pořadí). I v nejmladší kategorii máme svého zástupce: fotografie Šimona Vožického byla ve čtvrtém kole třetí nejlepší (16. místo v absolutním pořadí).

Úspěch měly zejména fotografie detailu v tématu Z očí do očí: ve třetím kole zvítězila fotografie Ivany Horáčkové v absolutním pořadí, v prvním kole byla v kategorii B nejvýše hodnocena fotografie oktávána Jana Šimůnka a v kole posledním zaujala již zmiňovaná fotografie Lukáše Roubínka. K tomuto tématu přikládáme i fotografii dalších soutěžících: Marie Šimůnkové, Šimona Vožického a Romana Roubínka.

Oči kočičí - Ivana Horáčková
Hněv
Lukáš Roubínek
Maria Šimůnková
Šimon Vožický
Ježkovy voči

Nový ročník

Účast v soutěži je dobrovolná a záleží pouze na vás, zda se zapojíte, vyrazíte ven fotit a pohlídáte si termíny pro odevzdání nejvíce tří fotografií v elektronické formě.

Ročník 2019 přináší výzvu v těchto tématech:
Mistři stavitelé … co to je – ty důmyslné stavby ve stromoví?, a pak ty bobří hráze, pavoučí sítě, vosí hnízda,… a co mravenčí kupy, schránky chrostíků, kokony hmyzu,… mohli bychom mít tyto stavitele za vzor?,…
Vetřelci … co vlastně do konkrétního biotopu nepatří? – cizokrajné rostliny?, nepůvodní zvířata?, lidé? nebo je to jinak?, a co třeba cosi cizího v jiném teritoriu?,…

Termín pro odeslání fotografií do prvního kola je 15. 3. 2019. Bližší informace najdete na webu soutěže.


svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2023 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara