Naši maturanti opět úspěšní
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na InstagramuMapa GHB
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • formujeme zdravě kritické a sebevědomé osobnosti ve vstřícném a tvůrčím prostředí
  • výsledky studentů nás řadí ke školám, na které je spolehnutí
  • fungujeme 288 let, máme na co navazovat

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Naši maturanti opět úspěšní
05. 01. 2022 (2491 přečtení) | Autor: PhDr. Hynek Bouchal, Ph.D. | Rubrika: Informace |
Tiskni článek Sdílej!

Ani pandemie covid-19 nezastavila naše maturanty, kteří se ve všech třech částech státní maturitní zkoušky opět vyšvihli nad gymnaziální průměr, v českém jazyce a matematice dokonce velmi vysoko.

V rámci státní části maturitní zkoušky procházejí všichni maturanti povinně didaktickým testem z českého jazyka a dále si alternativně volí test z matematiky nebo cizího jazyka. Těší nás, že ve všech třech testech se maturanti brodského gymnázia dostali nad průměr všech gymnázií České republiky, v českém jazyce o 5,4%, v anglickém jazyce (který u brodských gymnazistů tvoří drtivou většinu voleb cizího jazyka) o 0,7% a v matematice o 7%. Vynikajícím způsobem si vedli maturanti čtyřletého cyklu (bývalá 4.C a bývalá 4.D), kteří byli v českém jazyce třetí nejlepší ze všech čtyřletých gymnázií České republiky a v matematice dokonce první ze všech těchto gymnázií!

Výsledky státní části maturitní zkoušky sledujme dlouhodobě a je nepochybně potěšující, že od roku 2011, kdy byla jednotná zkouška zavedena, se brodští gymnazisté v jedné jediné zkoušce z českého jazyka dostali lehce pod gymnaziální průměr, ve všech ostatních případech byli vždy nad ním. Všechny studenty připravujeme na to, aby dokázali obstát při následujícím studiu na všech typech prestižních vysokých škol a dlouhodobě nadprůměrné výsledky u maturitních zkoušek naznačují, že je tato snaha vedena správným směrem.


 

Výsledky MZ, společná část 2012 - 2021, ČJ

 

Výsledky MZ, společná část 2012 - 2021, AJ

 

Výsledky MZ, společná část 2012 - 2021, MA

 svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2023 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara