Našemu gymnáziu se ve státních maturitách daří
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na InstagramuMapa GHB
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • formujeme zdravě kritické a sebevědomé osobnosti ve vstřícném a tvůrčím prostředí
  • výsledky studentů nás řadí ke školám, na které je spolehnutí
  • fungujeme 288 let, máme na co navazovat

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Našemu gymnáziu se ve státních maturitách daří
18. 09. 2013 (3452 přečtení) | Autor: PhDr. Hynek Bouchal, Ph.D. | Rubrika: Informace |
Tiskni článek Sdílej!

Gymnázium Havlíčkův Brod dlouhodobě dosahuje ve srovnatelných částech státní maturitní zkoušky jedny z nejlepších výsledků na Vysočině.

Během letošního srpna uvolnil CERMAT výsledky společné (státní) části maturitní zkoušky. Výstupy jsou pochopitelně zajímavé samy o sobě, neboť nabízejí srovnání mezi jednotlivými školami. Toto srovnání jsme zpřehlednili v první tabulce, kde porovnáváme průměrný procentní skór mezi různými typy škol a naším gymnáziem.

Výsledky maturit 2013

Jak je z tabulky zřejmé, naše gymnázium ve všech částech zkoušky převyšuje běžný gymnaziální průměr. Ovšem z objektivního hlediska je nejpřínosnější sledovat především didaktický test z matematiky. V českém jazyce a cizím jazyce jsou totiž výsledky gymnázií velmi vyrovnané – úkoly zde jsou pro studenty příliš snadné, drtivá většina škol dosahuje vysoká hodnocení, která si liší jen o zanedbatelné zlomky bodů. V didaktickém testu z matematiky je škála výsledků daleko rozmanitější a nás těší, že právě v tomto testu ční naše škola vysoko nejen nad obecným středoškolským průměrem, ale každoročně přeskakuje o více jak deset procentních bodů také průměr gymnaziální.

Ještě užitečnějších významů nabývají získaná data ve spojení s výsledky z roku 2012, jež CERMAT zveřejnil analogickým způsobem. Z dostupných čísel lze totiž vyčíst, jak stabilní výkony ta či ona škola podává. Toto srovnání zveřejňujeme ve druhé tabulce a s potěšením konstatujeme, že Gymnázium Havlíčkův Brod dosahuje stabilně dobrých výsledků a řadí se k nejlepším školám v regionu.

Výsledky maturit 2012


svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2023 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara