Naše studentka postoupila do celostátního kola biologické olympiády

280 let GHB

Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

06. 04. 2013 (2333 přečtení) | Autor: Mgr. Pavla Kotnová | Rubrika: Biologie |
Tiskni článek Sdílej!

V pátek 5. dubna proběhlo na naší škole krajské kolo biologické olympiády kategorie A, což je nejvyšší kategorie určená pro poslední dva ročníky středních škol a gymnázií. Naši školu reprezentovaly dvě studentky z oktávy A, Hana Rejlková a Eva Stillerová.

Program soutěžního dne byl jako každoročně obsáhlý, soutěžící si museli poradit se třemi praktickými úlohami, všeobecným teoretickým testem a třemi poznávacími zkouškami. V součtu bodů dosáhla nejlepšího výsledku Hana Rejlková a získala tak titul krajské vítězky i postup mezi nejlepší biology v republice. Výborné znalosti a praktické dovednosti prokázala i Eva Stillerová, která obsadila 9. až 10. místo.

Hance i Evě srdečně gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy nejen v tomto roce, ale i v letech minulých. Hance přejeme mnoho úspěchu do dalšího kola soutěže.