Nahlédnutí pod pokličku ...
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • formujeme zdravě kritické a sebevědomé osobnosti ve vstřícném a tvůrčím prostředí
  • výsledky studentů nás řadí ke školám, na které je spolehnutí
  • fungujeme 288 let, máme na co navazovat

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Nahlédnutí pod pokličku ...
10. 10. 2006 (2986 přečtení) | Autor: studenti GHB | Rubrika: Informace |
Tiskni článek Sdílej!

Stejně jako každý rok, tak i letos si Havlíčkovo gymnázium připravilo pro své studenty mnoho zajímavých akcí. Je všeobecně známo, že učení je základ života a to si naše "líheň géniů" jasně uvědomuje. Navíc po takové radikální změně, jako je nový ředitel, to bude zajisté platit dvojnásob.. Hned na podzim budou mít radost hlavně milovníci českého jazyka, protože je čekají dvě literární soutěže a dvě exkurze. Ale ani učitelé se nebudou nudit. Navštíví doprovodné programy a tři přednášky. Do důlních a chemických provozů severní Moravy s vyjížïkou do Polska zavítají odvážlivci z biologických a chemických seminářů. Pokročilí němčináři se mohou jet pokochat do města kulturních památek - Drážïan.

V prosinci nebude chybět vánoční koncert školního sboru, který se koná každoročně. Tercie jistě ocení zdokonalení ve finanční matematice, protože vyráží v lednu na exkurzi do ČNB v Praze. Během února mají studenti možnost projevit svůj umělecký talent na recitační soutěži. V poezii se v lednu mohou zdokonalit i profesoři v Praze. Studenti se tentýž měsíc pokusí o výhru v olympiádě z francouzštiny. Přímo do daleké Francie se vyráží i za sportem, kde v Risoul-Vars proběhne již 11. ročník výběrového lyžařského zájezdu. Nákupní horečce mohou studenti a vybrané profesorky podlehnout na proslulém vánočním trhu ve Vídni.

Na jaře se bude vracet hodně k přírodě, a to formou exkurzí. Sexty navštíví přírodní rezervaci a hned poté pojedou sbírat poznatky na Pálavu.

Seminaristé čtvrtých ročníků a studenti oktáv budou po návštěvě transfusní stanice Nemocnice HB bohatší o informace týkající se transfúzí. O vokální koncert PS BESHARMONIE Praha, operní představení a návštěvu Muzea hudby nepřijdou studenti hudební výchovy. Za kulturou se také podívají studenti A5, B6 a A7 - zúčastní se divadelního představení v Praze. Osvěžit si jazyk mají možnost účastníci kombinovaného zájezdu Paříž - Londýn na začátku května. Němčináři opět vyrazí do Německa, tentokrát až do Berlína. Do levandulového ráje, Provence, se pojede na přelomu května a června.

Asi poslední radovánky v tomto školním roce zažijí primáni, kteří se pojedou podívat na primáty a jinou havěť do zoo v Hradci Králové nebo v Jihlavě.

Jako každý rok také proběhnou zimní lyžařské kurzy pro kvinty, první ročník a obě sekundy. Snad se také pro velký úspěch uskuteční výtvarný kurz, který proběhl minulý rok poprvé. Výlety na konci školního roku jsou samozřejmostí. Aktivní studenti se navíc zúčastní všelijakých sportovních událostí a olympiád.

Zkrátka si myslíme, že budoucnost národa v podobě našich studentů má výuku výborně zajištěnou a nám nezbývá, než jen být vděční paním profesorkám a pánům profesorům za ochotu a snahu, kterou se mnohdy nestydí zabít i svůj volný čas.

Anna Kořánová, Tomáš Zelenka, kvinta Bsvislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2023 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara