Na obzoru nová zahraniční spolupráce
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • formujeme zdravě kritické a sebevědomé osobnosti ve vstřícném a tvůrčím prostředí
  • výsledky studentů nás řadí ke školám, na které je spolehnutí
  • fungujeme 288 let, máme na co navazovat

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Na obzoru nová zahraniční spolupráce
21. 08. 2007 (4194 přečtení) | Autor: Mgr. Milan Novák | Rubrika: Projekt Finsko |
Tiskni článek Sdílej!

Příprava a organizace jakékoliv mezinárodní spolupráce je vždy během na dlouhou trať. Naše škola je blíže cíli díky prázdninovému oznámení Národní agentury pro evropské vzdělávací programy (www.naep.cz), která vybrala naši žádost o grant s názvem Annual School Ball – Traditions and Practices at School a přiřkla nám na realizaci v dvouletém období částku 14.000 EUR. Naším partnerem v tomto "language oriented bilateral partnership" by mělo být gymnázium ve finské Savonlinně www.savonlinna.fi/lyseo s názvem Savonlinnan lyceon lukio.

GHB bude plnit roli koordinátora projektu, konkrétně pak paní Mgr. Ludmila Stejskalová, která se významnou měrou podílela na úspěchu již v březnu podávaného projektu. Podle informací NAEP je náš česko-finský dokument v těchto dnech posuzován v Bruselu a má velkou šanci na konečné schválení, definitivní výsledek bude však znám až v polovině září.Historie spolupráce se Savonlinnou začala v Rize v říjnu 2006, kde došlo díky grantu agentury SOCRATES k osobnímu setkání zástupců škol a kde současně návrh česko-finského projektu prošel tzv. draftem.

Evropská komise podporuje vzájemné poznávání tradic zemí EU spojené s výukou základů jazyka partnerské školy a nás velice těší, že Gymnáziu Havlíčkův Brod pro seznamování s finskou kulturou a finštinou přislíbila pomoc známá brodská spisovatelka a překladatelka paní Markéta Hejkalová. Přesto bude největší důraz v komunikaci při setkáních a práci na projektu kladen na angličtinu.svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2023 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara