Martin Kosprd nejlepším "Bobříkem" v celém Česku!
Logo GHB
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na InstagramuMapa GHB
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • formujeme zdravě kritické a sebevědomé osobnosti ve vstřícném a tvůrčím prostředí
  • výsledky studentů nás řadí ke školám, na které je spolehnutí
  • fungujeme 288 let, máme na co navazovat

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Martin Kosprd nejlepším "Bobříkem" v celém Česku!
09. 02. 2023 (659 přečtení) | Autor: RNDr. Jaroslav Kocman | Rubrika: Olympiády a soutěže |
Tiskni článek Sdílej!

Student oktávy A Martin Kosprd zvítězil 1. února v ústředním kole Bobříka informatiky v nejprestižnější kategorii Senior. Plného počtu 240 bodů dosáhlo v rámci celého Česka šest soutěžících, Martin měl nejkratší čas a stal se tedy absolutním vítězem. Jedná se o obrovský úspěch – stačí se podívat na čísla. Bobříka (ve všech kategoriích) se v tomto školním roce zúčastnilo 183564 soutěžících z 1322 škol, v kategorii Senior 6880 studentů, 365 z nich se probojovalo do ústředního kola a jen jeden vyhrál – náš student!

Soutěž Bobřík informatiky (mezinárodně označovaná The International Bebras Challenge on Informatics) probíhala v roce 2022 v 51 zemích, zúčastnily se jí více než 3 milióny žáků a studentů, Česko mělo čtvrtý nejvyšší počet soutěžících. Otázky jsou každoročně vybírány z mezinárodní databáze, tentokrát autoři soutěžních otázek pocházeli z 29 různých zemí.

Martin Kosprd je obdařen mimořádným matematickým talentem, řady úspěchů dosáhl v minulých letech kromě Bobříka i v celostátních a krajských kolech logických a matematických olympiád. Za pár týdnů bude skládat maturitní zkoušku, v příštím roce už tedy naše gymnázium reprezentovat nebude. Ale nepochybuji o tom, že se prosadí i v dalším studiu a profesním životě. My budeme muset doufat, že se zase někdo další s podobným nadáním na naší škole objeví. Jenže pravděpodobnost a statistika je v tomto případě neúprosná. V Česku je v současnosti 386 gymnázií (a i na těch se jistě někdy objeví mimořádní jedinci), takže vítěze Bobříka v kategorii Senior můžeme čekat tak maximálně jednou, dvakrát za pět set let:)

Ale věřme, že to bude dříve, třeba už nám někde dříme…svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2023 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara