Majáles - náměstí a knihovna
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na InstagramuMapa GHB
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • formujeme zdravě kritické a sebevědomé osobnosti ve vstřícném a tvůrčím prostředí
  • výsledky studentů nás řadí ke školám, na které je spolehnutí
  • fungujeme 288 let, máme na co navazovat

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Majáles - náměstí a knihovna
26. 06. 2023 (1207 přečtení) | Autor: studenti GHB | Rubrika: Různé |
Tiskni článek Sdílej!

I tento rok uspořádali studenti sexty a druhých ročníků havlíčkobrodského gymnázia tradiční majáles, který se konal 19. a 20. května v Havlíčkově Brodě.

Náplní pátečního odpoledne byla Pivní stezka. Soutěžící měli za úkol obcházet stánky rozmístěné po náměstí a ochutnávat piva z jednotlivých pivovarů. Navíc museli plnit různé pivní hádanky a soutěže. Výherce obdržel 50litrový sud piva Bernard.

V sobotu odpoledne na náměstí vystoupil školní sbor havlíčkobrodského gymnázia. Dále vystoupili hudební skupiny Bee band, Safe exit, Deterze a rapper MEIZY.

Mezi vystoupeními hudebních skupin se konala soutěž o krále a královnu Majálesu, jejímiž výherci se stali Barbora Jansíková a Matyáš Pýro z 2. D. Soutěžící si museli poradit například s úkoly se zavázanýma očima nebo s hledáním odpovědí na nejrůznější hádanky a otázky.

Na náměstí bylo rozmístěno několik stánků s nápoji a občerstvením, v nichž mohli návštěvníci zakoupit párek v rohlíku, pizzu, pivo a jiné nápoje.

Po celé sobotní odpoledne probíhaly v Krajské knihovně Vysočiny přednášky týkající se všemožných témat. První přednášející byla Ludmila Novotná, která hovořila o Hospici v Havlíčkově Brodě. Následovala přednáška Magdaleny Benešové, která se odvíjela v duchu 20. století z pohledu pamětníků. Dále vystoupil Lukáš Ondráček, který se věnoval tématu zdravého životního stylu a výkonnosti v běžném životě. Závěrečná přednáška Miroslava Krpálka zahrnovala témata války v Afganistánu a zkušenosti vojáka armády České republiky.

Vedle programu na náměstí a v knihovně probíhal v rámci majálesu také dětský den a Jungle Run, o kterých jsme informovali v samostatných článcích.

Daniela Zoe Dvořanová, 6.A

A jak vypadl majáles očima jedné z hlavních organizátorek? Takto:

Organizace Majálesu byla náročná. Přinesla mi však i mnoho nových zkušeností a spoustu zážitků. Když jsem zařizovala věci ohledně zajištění prostoru, přívodu elektrického proudu, dopravních opatření a podobně, připadala jsem si jako ve španělské vesnici. Některým věcem jsem nerozuměla, nevěděla jsem, co s nimi. Netušila jsem jaký mám vybrat formulář, co kam napsat, kam to odevzdat. Ale za pomoci lidí, kteří tomu rozumí nebo mých spolužáků a učitelů, jsem vždy přišla na správné řešení. Rozhodně jsem získala nový rozhled a zkušenosti, které se mi budou v budoucnu hodit. Také jsem se naučila nebát se požádat o pomoc, když něčemu nerozumím, protože většinou jsou zde lidé, kteří rádi poradí. Jak říkám, bylo to náročné a strávili jsme nad tím dlouhý čas, ale výsledek stál za to. Nebylo to dokonalé a udělali jsme spoustu chyb. To k tomu však patří a já věřím, že si z toho každý odnesl něco do života. Se spolužáky, jak z mé třídy, tak ze tříd paralelních, jsme tomu věnovali opravdu hodně. Jsem moc ráda, že jsem s nimi mohla spolupracovat a vytvořit si tolik společných zážitků. Moc jim a všem ostatním, kteří nám pomáhali a podporovali nás, děkuji.

Dorota Novotná, 6.A

 

majales
majales
majales
majales
majales

majales
majales
majales
majales
majales

majales
majales
majales
majales
majales

majales
majales
majales
majales
majales

majales
majales
majales
majales
majales

majales
majales
majales
majales
majalessvislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2023 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara