Lednový den otevřených dveří
Logo GHB
  •    HOME
  •       SUPLOVÁNÍ
  •       KONTAKTY
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na InstagramuMapa GHB
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • formujeme zdravě kritické a sebevědomé osobnosti ve vstřícném a tvůrčím prostředí
  • výsledky studentů nás řadí ke školám, na které je spolehnutí
  • fungujeme 288 let, máme na co navazovat

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Lednový den otevřených dveří
04. 01. 2024 (1407 přečtení) | Autor: PhDr. Hynek Bouchal, Ph.D. | Rubrika: Přijímací řízení |
Tiskni článek Sdílej!

Ve středu 24. ledna 2024 se široké veřejnosti opět otevírá možnost prožít den s brodským gymnáziem. Od 11.30 bude možné navštívit běžné hodiny a vyzkoušet si, jak probíhá výuka. Ve 14.00 pak startují přijímačky nanečisto.

 

Staň se na zkoušku středoškolákem

Všichni zájemci z devátých tříd, kteří si chtějí vyzkoušet středoškolské studium, mohou přijít už na 11.30, bude pro ně připraveno krátké setkání s našimi studenty, kteří si je rozeberou a navštíví s nimi vybrané hodiny v prvních a druhých ročnících. Vyzkouší si tak, jak vypadá běžná výuka na naší škole nebo třeba i to, jak tráví svůj čas naši studenti o přestávkách.  Registrovat se lze do neděle 21. 1. do 24:00.

 

Přijímačky nanečisto

Účast na přijímacích zkouškách je otevřená všem zájemcům z devátých i pátých tříd, není podstatné, zda chtějí studovat na brodském gymnáziu či na jiné střední škole. Také není třeba se nikde registrovat či hlásit předem. Po vypracování testu s přítomnými účastníky úlohy rozeberou naši zadavatelé – češtináři a matematici. Lednové přijímačky nanečisto tak zároveň budou první lekcí tréninků k přijímačkám, jež se naplno rozeběhnou v únorových týdnech. Předpokládaný konec přijímacích zkoušek nanečisto je v 16.00 hodin.  

 

Servis pro rodiče a další zájemce

Pro rodiče i širší veřejnost jsme od 14.00 připravili instruktážní servis o administraci celého přijímacího řízení a debatu s vedením školy. Instruktáž bude obnášet pomoc s vyplňováním přihlášek, informace o administrativním průběhu celého přijímacího řízení, které se letos řídí zbrusu novými pravidly. V rámci debaty se zaměříme na průběh přijímacího řízení, na charakter studia na naší škole, na uplatnění našich absolventů i na další témata. Těm, kteří nestihli školu navštívit v rámci listopadového dne otevřených dveří, nabídneme též komentovanou prohlídku interiérů.

 svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2023 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara