Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 283 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2019/2020 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení a o přípravném servisu, který v této souvislosti nabízíme.

Kvalifikace o RF ve volejbale chlapců
04. 02. 2019 (236 přečtení) | Autor: Mgr. Monika Sedláčková | Rubrika: Sport |
Tiskni článek Sdílej!

Dne 30. 1. 2019 se ve sportovní hale Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně konala kvalifikace o postup na Republikové finále ve volejbale chlapců, do které jako tradičně postoupily vítězné týmy z pardubického kraje, jihomoravského kraje a Vysočiny.

Naše družstvo, které hrálo ve složení Josef Firon 4.C, Jakub Doležal 8.A, Jiří Pabousek 8.A, Jan Novotný 8.A, Jan Šidlák 7.A, Štepán Pipek 2.C, Vít Pavlík 1.C a Matěj Dočekal 1.C, se nejprve utkali s domácím týmem z Brna. V prvním setu naši hráči zaskočili soupeře výbornou hrou jak v útoku, tak zejména v obraně, kdy několika skvělými bloky ubránili domácí volejbalisty, kteří jsou členy reprezentačních výběrů. Bohužel tři chybné výroky sudího otočily vývoj setu, který naši hráči ztratili až v samotném závěru. Druhý set byl poznamenán zklamáním z první sady. Naši studenti tedy nakonec tento vyrovnaný zápas prohráli 2 : 0 na sety.

Pardubický kraj reprezentovali studenti z České Třebové. Opět se jednalo o velmi vyrovnaný zápas a to i přesto, že proti nám stála kompletní šestice volejbalistů. V prvním setu naši hráči excelovali a zcela zaslouženě ho ovládli. Druhý set nabídl opět výborný volejbal, ale z výhry se radovali soupeři z Třebové. O vítězi tohoto klání tedy musel rozhodnout tiebreak, do kterého naši studenti nevstoupili nejlépe. Postupně ale skóre vyrovnali a bylo jasné, že budou rozhodovat poslední míče. Hráči z Třebové přeci jen využili větší volejbalové praxe a zápas dotáhli do nejtěsnějšího vítězství, které jim zajistilo postup na Republikové finále poháru AŠSK.

Náš tým nicméně, který jako jediný nebyl složen výhradně z volejbalistů, podal perfektní výkon, který pochválili i trenéři soupeřů.  Zejména pak brněnský trenér kvitoval hru Josefa Firona a Kuby Doležala.

Chlapcům děkujeme za dobrou reprezentaci naší školy a předvedené výkony.svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara