Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 284 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2020/2021 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení a o přípravném servisu, který v této souvislosti nabízíme.

Krajské kolo Logické olympiády přineslo Matějovi postup do finále!
12. 11. 2019 (305 přečtení) | Autor: Mgr. Zuzana Šimůnková | Rubrika: Olympiády a soutěže |
Tiskni článek Sdílej!

V nebývalém počtu se vydali naši zástupci soutěžit v Logické olympiádě - letos poprvé do Jihlavy. A za své výkony se nemusí stydět - jak v kategorii B, ve které soutěžili žáci nižšího gymnázia, tak v kategorii určené středoškolákům si naši odnesli čtvrté místo z padesáti soutěžících.

Jelikož je mladší kategorie víc obsazená, bylo náročnější se probojovat i do samotného krajského kola, vždyť v základním kole soutěžilo 1500 žáků. Naši školu zastupovali terciáni Klára Trtíková a Matěj Šedý. Matěj si ziskem 4. místa zajistil postup do celostátního finále, které se bude konat 25. listopadu v Míčovně Pražského hradu.

Výsledky KK LO 2019

Středoškoláci bojovali o postup do krajského kola s třetinovým počtem protivníků (více než 500), ovšem šest postupujících je i za těchto okolností skvělý výsledek. Naší výpravu tvořili kvintáni Martin Kosprd a Jonáš Venc, Klára Ledvinková ze sexty, druháci Vít Pavlík a Jana Höferová a Rostislav Lán z oktávy.

Martin Kosprd patřil v kategorii SŠ mezi nejmladší soutěžící, i tak se ale nedal: jako loňský celostátní vítěz nižší kategorie obsadil v konkurenci maturantů čtvrté místo. Bohužel, kvůli menšímu počtu soutěžících v našem kraji, má Vysočina právo pouze na tři finalisty z kategorie C, tudíž se Martin do výpravy na celostátní kolo nevešel. 

Výsledky KK LO 2019

Za doprovod studentů a fotodokumentaci děkujeme školní psycholožce paní Mgr. Přibylové.  svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara