Informace pro zájemce o studium - volba a příprava v době pandemie
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 285 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2021/2022 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení a o přípravném servisu, který v této souvislosti nabízíme.

Informace pro zájemce o studium - volba a příprava v době pandemie
21. 10. 2020 (1437 přečtení) | Autor: PhDr. Hynek Bouchal, Ph.D. | Rubrika: Přijímací řízení |
Tiskni článek Sdílej!

Dokud bude trvat nepříznivá epidemiologická situace, budou se veškeré seznamovací a přípravné aktivity na našem gymnáziu odehrávat v online režimu.

Gymnázium Havlíčkův Brod stejně jako v předchozích letech otevírá i pro školní rok 2021/22 dvě třídy čtyřletého cyklu a jednu třídu cyklu osmiletého: opět se tedy otevírá dobrá příležitost všem, kteří chtějí investovat do svého vzdělání a odpovědně se připravit ke studiu na kvalitních vysokých školách. 

 

A. Příprava na přijímací řízení

Pro zájemce o studium připravujeme řadu aktivit, které by jim měly vstup na naši školu usnadnit. Zde je stručný výčet chystaných akcí:

1. Den otevřených dveří on-line

Ve čtvrtek 26. 11. 2020 mezi 15.00-18.00 proběhne on-line den otevřených dveří. Všichni zájemci se budou moci přes aplikaci Teams setkat s vedením, pedagogy i studenty školy, kteří jim podají informaci o jejím fungování a zpraví je i o průběhu přijímacího řízení.

2. Podzimní přijímačky nanečisto 

Připravujeme také on-line verzi  přijímacích zkoušek nanečisto, které proběhnou ve středu 2. 12. od 15.00 a budou simulovat skutečné přijímačky. Konkrétnější informaci o organizaci dne otevřených dveří  a přijímacích zkoušek nanečisto zveřejníme v samostatném článku.

3. Přehlídka středních škol

Organizátor přehlídky ji zatím přesunul na náhradní termín 14. 1. 2020 Pokud bude moci proběhnout, bude na ní gymnázium mít svůj stánek. Na místě bude přítomno vedení gymnázia, jeho profesoři i studenti, zájemcům poskytneme základní informace o charakteru školy i přijímacího řízení. 

4. Informační den

Na středu 20. ledna 2021 od 14.00 připravíme informační den, který následuje bezprostředně po vyhlášení kritérií přijímacího řízení, zájemci o studium si budou moci vyzkoušet další verzi přijímaček nanečisto, všem příchozím mj. pomůžeme a poradíme s administrací přihlášek na střední školy. Pokud bude nepříznivá epidemiologická situace trvat, pak se i tato aktivita uskuteční on-line.

4. Trénink na přijímací zkoušky

Stejně jako v předchozích letech, připravujeme i letos bezplatné tréninkové kurzy, které povedou naši češtináři a matematici. Účastníky seznámí s tím, co všechno se od zájemců o studium na gymnáziu očekává. Kurzy proběhnou vždy ve středu 3.; 10.; 17. a 24. února, od 14.15, budou trvat devadesát minut. Pokud bude nepříznivá epidemiologická situace trvat, pak se i tréninky uskuteční on-line.

5. Třetí verze přijímaček nanečisto

Celý tréninkový maraton zakončíme třetí verzí přijímaček nanečisto, které opět vytvoří pedagogové gymnázia a které proběhnou ve středu 31. března 2021 od 14.00. Pokud bude nepříznivá epidemiologická situace trvat, pak se i tyto přijímačky uskuteční on-line.

 

B. Informace o charakteru školy a studia

Základní informace o charakteru školy najdete zde na našich webových stránkách, doporučujeme například výroční zprávu, kterou vždy za minulý školní rok zveřejňujeme v polovině měsíce října. Na facebooku můžete sledovat naši oficiální stránku nebo se připojit ke skupině GHB, svůj profil má škola i na instagramu. Pokud chcete dostávat aktuální informace, napište nám na mail bouchal@ghb.cz. My váš kontakt zařadíme do naší databáze a o všech novinkách vás budeme obratem informovat.

 

C. Časový harmonogram přijímacích zkoušek

„Přijímačkový kolotoč“ se pro všechny žáky 9. tříd a některé žáky 5. tříd základních škol naplno roztočí na konci ledna. Jízdní řád přijímacího řízení na Gymnáziu Havlíčkův Brod bude vypadat následovně:

20. 1. 2021: bude oficiálně vyhlášeno přijímací řízení a zveřejněna kritéria přijímacího řízení (vestibul školy + www.ghb.cz)

20. 1. 2021: informační den a přijímačky nanečisto – příležitost pohodlného předání přihlášek ke studiu včetně možnosti individuálních konzultací se zástupci vedení školy

3. 2.; 10. 2.; 17. 2. a 24. 2. 2021: tréninky na přijímací zkoušky

pondělí 1. 3. 2021: poslední možnost pro odevzdání přihlášky ke studiu, a to osobně či poštou (rozhoduje podací razítko)

první polovina března 2021: zveřejnění počtu přihlášených uchazečů na www.ghb.cz

31. 3. 2021 od 14.00: přijímací zkoušky nanečisto

přelom března - dubna 2021: rozesílání pozvánek k přijímací zkoušce

12. 4. 2021: první řádný termín přijímacích zkoušek na čtyřleté gymnázium

13. 4. 2021: druhý řádný termín přijímacích zkoušek na čtyřleté gymnázium

14. 4. 2021: první řádný termín přijímacích zkoušek na osmileté gymnázium

15. 4. 2021: druhý řádný termín přijímacích zkoušek na osmileté gymnázium

konec dubna 2021: výsledky řádného termínu přijímacích zkoušek (vestibul školy + www.ghb.cz)

12. a 13. 5. 2021: náhradní termíny přijímacích zkoušek (pro uchazeče, kteří se ze zdravotních či jiných důvodů nemohli zúčastnit prvního a druhého řádného termínu a řádně se omluvili). Pokud se v souvislosti s nepříznivou epidemiologickou situací bude harmonogram jakkoli měnit, budeme o změnách obratem informovat..svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara