Informace pro zájemce o studium
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na InstagramuMapa GHB
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • formujeme zdravě kritické a sebevědomé osobnosti ve vstřícném a tvůrčím prostředí
  • výsledky studentů nás řadí ke školám, na které je spolehnutí
  • fungujeme 288 let, máme na co navazovat

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Informace pro zájemce o studium
02. 10. 2013 (10347 přečtení) | Autor: PhDr. Hynek Bouchal, Ph.D. | Rubrika: Přijímací řízení |
Tiskni článek Sdílej!

Gymnázium Havlíčkův Brod ve školním roce 2014/15 otevírá dvě třídy čtyřletého cyklu a jednu třídu cyklu osmiletého. Druhý rok po sobě tak může přijmout o třicet studentů více, než tomu bylo v předchozích letech – naskýtá se tím skvělá možnost pro všechny, kteří se chtějí dobře připravit ke studiu na kvalitních vysokých školách. V následujícím textu přinášíme nejdůležitější informace, které by zájemci o studium neměli přehlédnout.

1. Příprava na přijímací řízení

I když je tradiční burza středních škol (5. 11. 2013) a den otevřených dveří (20. 11. 2013) za námi, nabízíme zájemcům o studium řadu dalších aktivit, které by jim měli vstup na naši školu usnadnit.

Na středu 5. února 2014 od 14.00 připravujeme další variantu přijímacích zkoušek nanečisto, která proběhne v rámci tzv. informačního dne . Přijímací zkoušky nanečisto odpovídají počtem úloh, svým typem i časovou dotací skutečným přijímacím zkouškám. Při těchto přípravných přijímacích zkouškách budou přítomni naši zkušení učitelé – tvůrci „ostrých“ přijímaček, kteří poradí, jak zvládnout samotné úlohy i stres a trému, které jsou s přijímacím řízením neodmyslitelně spojeny. Informační den následuje bezprostředně po vyhlášení kritérií přijímacího řízení (konec ledna), návštěvníkům mj. pomůžeme a poradíme s administrací přihlášek na střední školy.

Stejně jako loni, připravujeme i letos bezplatné tréninkové kursy , které povedou naši češtináři a matematici. Účastníky seznámí s tím, co všechno se od zájemců o studium na gymnáziu očekává. Kursy proběhnou vždy ve středu 19. a 26. února, 5. a 19. března od 14.15, budou trvat devadesát minut a zájemci se mohou hlásit už teď na adrese bouchal@ghb.cz.

Účast na všech těchto aktivitách je zcela dobrovolná a v žádném případě není podmínkou podání přihlášky ke studiu. Už teď si můžete vyzkoušet přijímačkové testy z let 2007-2013.

2. Proč zrovna Gymnázium Havlíčkův Brod 

Pokud máte zájem dozvědět se více informací o studiu u nás, podívejte se na článek "Proč studovat na Gymnáziu Havlíčkův Brod", který funguje jako přehledný rozcestník k nejrůznějším činnostem a aktivitám, jež jsou na naší škole vyvíjeny. Zvlášť v této souvislosti doporučujeme prezentaci "Deset důvodů, proč studovat na GHB".

Všechny důležité informace postupně zveřejníme na tomto webu a pokud o ně projevíte zájem na adrese bouchal@ghb.cz, budeme vám je pravidelně zasílat do vaší mailové schránky.

 svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2023 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara