Hlaste se na Česko-německé setkání na Sázavě
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na InstagramuMapa GHB
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • formujeme zdravě kritické a sebevědomé osobnosti ve vstřícném a tvůrčím prostředí
  • výsledky studentů nás řadí ke školám, na které je spolehnutí
  • fungujeme 288 let, máme na co navazovat

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Hlaste se na Česko-německé setkání na Sázavě
23. 05. 2008 (5380 přečtení) | Autor: Mgr. Milan Novák | Rubrika: Informace |
Tiskni článek Sdílej!

V pondělí 28.07. 2008 se v Havlíčkové Brodě setkáme (11 - 14 Čechů z GHB a celé Vysočiny) s německými studenty (11 studentů z kraje Vechta, Niedersachsen), se kterými v našem městě strávíme první část pobytu. Tématem našeho setkání bude "smysluplné trávení volného času", což bychom měli řešit nejen v teoretické rovině, ale hlavně prakticky. V našem městě podnikneme mnohé, mj. potrénujeme své vodácké dovednosti na řece Sázavě a neopomeneme ani tradiční fotbalový turnaj o putovní pohár. 

Druhá část akce je na vodě, chápejte prosím nikoliv ve smyslu organizačním!!! Od středy 30.07. do pondělí 06.08. 2008 totiž sjedeme Sázavu ze Zruče až do Pikovic (téměř k ústí do Vltavy), cestou budeme bydlet v chatkách nebo stanech a navštívíme jistě mnoho zajímavých míst (Český Šternberk, sázavský klášter, sportovat budeme v romantickém Sportareálu v Samopších atd.).

Z krásné posázavské krajiny se nakonec přesuneme do stejně (přesto trochu jinak) krásné Prahy. Tam pobudeme od 04. do 06. 08., kdy se s Němci rozloučíme a odjedeme vlakem opět na Vysočinu.

Akce ČNS, na jejímž průběhu se můžeš podílet třeba i Ty, je určena mladým aktivním lidem ve věku 13-19 let. Projekt umožňuje grant Fondu Vysočiny, další grant GHB podalo ještě na Fond česko-německé budoucnosti. Cena 2.000 Kč zahrnuje tak veškerý servis související s pobytem, tedy stravu ve formě plné penze (restaurace, jídelny, pikniky), ubytování (chatky, hostel, stanování v kempech, tělocvična) a související služby (půjčení lodí, doprovodné vozidlo, vstupné, jízdenky atd.).

Neváhejte a přihlaste se u studentek a studentů septimy B (Aneta, Vašek, Marika, Ondra) nebo u Milana Nováka (ghb@ghb.cz, 604692091) nejpozději do 15.06. 2008 - všichni vám jistě rádi podají podrobnější informace. Habt keine Angst - komunikace bude probíhat nejen v němčině, ale i v angličtině! cns3cns1logo_FVcns2cns4

          

   

Zkušení vedoucí (na suchu i na vodě) budou ve složení: Martin Bröer, Thommes Nentwig, Markus Gieske, Jana Adamcová, Pavel Monti Mautner a Milan Novák.svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2023 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara