Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 284 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2020/2021 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení a o přípravném servisu, který v této souvislosti nabízíme.

Gymnázium v novém hávu
03. 12. 2013 (2176 přečtení) | Autor: PhDr. Hynek Bouchal, Ph.D. | Rubrika: Různé |
Tiskni článek Sdílej!

30. listopadu 2013 byly na Gymnáziu Havlíčkův Brod s definitivní platností dokončeny rozsáhlé stavební úpravy realizované zřizovatelem školy – Krajem Vysočina.

Již v měsíci září byla gymnáziu předána kompletně zrekonstruovaná sociální zařízení. Náročnost akce si vyžádala její rozdělení do dvou etap (letní prázdniny 2012 a 2013). Škola má nyní renovované toalety, sprchy a vodovodní a odpadové rozvody v celé budově.

Podstatných změn doznal i exteriér školy: budova stavěná v 80. - 90. letech 20. století dostala nové opláštění zahrnující kompletní zateplení, fasádu, okna, vnější dveře a střechu na nové tělocvičně; modernizací prošel také hlavní vchod a vestibul školy. Stavba byla předána uživateli k 30. listopadu, kolaudace proběhne ve čtvrtek 5. prosince.

Díky zapojení školy do dvou projektů evropského Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost tzv. „Šablony“ a „Moderně na kariéru“ se výrazně pokročilo v digitalizaci školy: digitalizovány jsou všechny odborné a téměř všechny kmenové učebny.

Tím však investice do budovy a vybavení gymnázia nekončí. V současné chvíli je hotový projekt na kompletní rekonstrukci elektroinstalace, která se uskuteční ve dvou etapách během následujících, po sobě jdoucích letních prázdnin. V rámci této akce bude škola mj. kompletně zasíťována wi-fi a dostane nový bezpečnostní a protipožární systém.

Díky účasti školy na dalších dvou projektech z evropských fondů (OP VK a ROP) nyní probíhají rozsáhlé investice do vybavení přírodovědných oborů, na jaře 2014 dojde k rekonstrukci učebny chemie a na letní prázdniny je naplánováno vybudování nového badatelského a reprezentačního centra v půdních prostorách staré budovy.

 

 

rekonstukce

rekonstukce

rekonstukce

rekonstukce

rekonstukce

rekonstukce

rekonstukce

rekonstukce

rekonstukce

rekonstukce

rekonstukce

rekonstukce

rekonstukce

rekonstukce

rekonstukce

rekonstukce

rekonstukce

rekonstukce

rekonstukce

rekonstukce

rekonstukce

rekonstukce

rekonstukce

rekonstukce

rekonstukce

rekonstukce

rekonstukce

 svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara