Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 284 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2020/2021 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení a o přípravném servisu, který v této souvislosti nabízíme.

Ekologická olympiáda 2019 - aneb nemusíme vyhrát, důležité je se zúčastnit!
11. 11. 2019 (180 přečtení) | Autor: RNDr. Marie Vlková | Rubrika: Olympiády a soutěže |
Tiskni článek Sdílej!

Letošní ročník krajského kola ekologické olympiády se uskutečnil ve dnech 23. až 25. října, tentokrát v krásném přírodním prostředí na Čeřínku nedaleko Kostelce u Jihlavy. Za naši školu se zúčastnila dvě družstva. Jedno tvořila děvčata ze septimy Bára Fučíková a Katka Bouchalová, doplnil je Sváťa Hnulík ze sexty. Druhé bylo složené z děvčat z kvinty Adély Havlíčkové, Lucky Pecnové a Kláry Debnárové. Téma bylo poměrně široké - Kvalita vody, půdy a ovzduší. Součástí domácí přípravy byl i úkol- provést ekotoxikologický biotest půdy.
Zprvu se zdálo, že naše letošní účast je zakletá, obě družstva se na poslední chvíli obměnila.Takže času na přípravu příliš nebylo, obzvláště děvčata z kvinty vše musela zvládnout během čtrnácti dní. Nebylo to nic jednoduchého, kromě Báry se všichni této soutěže zúčastnili poprvé. Nutno podotknout, že bojovali statečně a, i když nebyli mezi vítězi, získali cenné zkušenosti z týmové práce a dozvěděli se mnoho zajímavých informací o kvalitě životního prostředí. Na Čeřínku bylo pěkně, počasí nám letos přálo, takže byla příležitost i pozorovat noční oblohu a vyslechnout si přednášku o hvězdách.


svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara