Druhý nejúspěšnější řešitel FO v kraji studuje na GHB
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na InstagramuMapa GHB
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • formujeme zdravě kritické a sebevědomé osobnosti ve vstřícném a tvůrčím prostředí
  • výsledky studentů nás řadí ke školám, na které je spolehnutí
  • fungujeme 288 let, máme na co navazovat

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Druhý nejúspěšnější řešitel FO v kraji studuje na GHB
30. 05. 2024 (295 přečtení) | Autor: Mgr. Václav Vydlák | Rubrika: Olympiády a soutěže |
Tiskni článek Sdílej!

Druhý nejúspěšnější řešitel 65. ročníku Fyzikální olympiády v Kraji Vysočina studuje na GHB a jmenuje se Jan Vacek. Pozoruhodné na jeho příběhu je, že si svoji přímočarou několikaletou cestu do TOP kategorie A zkrátil o rok. Honza je totiž studentem septimy a 2. místo v nejvyšší kategorii vybojoval v konkurenci studentů o rok starších! 

Honza ale není jediným studentem našeho gymnázia, který v letošním školním roce v krajské konkurenci zazářil. V jeho stopách jdou i současní sextáni, kteří poměřili fyzikální vědomosti v kategorii C: Mark Joly (2. místo), Adam Mikulič (3. místo), Šimon Mach (9. místo) a Jiří Kotlas (10. místo).  

Svoje první zkušenosti s fyzikální olympiádou a rovnou korunované úspěchem získali v letošním školním roce i terciáni. V kategorii F postoupili do okresního kola dva žáci tercie A. Alois Pátek obsadil 2. místo a Dominik Jirka dokonce 1. místo. Pro kategorii F je okresní kolo kolem nejvyšším. 

Všem uvedeným studentům gratulujeme, děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy a přejeme spoustu kvalitní fyzikální zábavy v 66. ročníku Fyzikální olympiády. svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2023 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara