Desetidenní aktivní pobyt v Německu
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na InstagramuMapa GHB
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • formujeme zdravě kritické a sebevědomé osobnosti ve vstřícném a tvůrčím prostředí
  • výsledky studentů nás řadí ke školám, na které je spolehnutí
  • fungujeme 288 let, máme na co navazovat

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Desetidenní aktivní pobyt v Německu
22. 12. 2006 (5437 přečtení) | Autor: Mgr. Milan Novák | Rubrika: Projekty a exkurze |
Tiskni článek Sdílej!

Během deseti dní od 19. do 29. října 2006 jsme se (Marika Veselská, Ivana Melounová, Tomáš Chládek a já - Vašek Pěkný) zúčastnili výměnného pobytu v Německu. Přesněji v "Jugend-Freizeit-Zentru" Dümmerheim http://www.duemmerheim.de u jezera Dümmer http://www.duemmer.de v Landkreis Vechta, což je spolková země Niedersachsen (Dolní Sasko). 

Okresní město bylo od ubytovny vzdáleno asi 10 km. Jednalo se o akci pořádanou v rámci již probíhajících česko-německých setkání. Při těchto setkáních si vždy jedna strana připraví pro druhou program na celý pobyt. Jedná se tedy o aktivní pobyt většinou s určitým zaměřením, jehož součástí je i kulturní vložka. V našem případě bylo cílem natočit společně se stejně starými Němci film. Děj filmu jsme vymýšleli sami, nebyl zadán. Stejně tak scény i rekvizity. Točení bylo někdy dost tvrdá práce, ale bavilo nás to. Za odměnu nás v kulturní den Němci vzali na exkurzi do Hamburku. Celkově jsme si pobyt moc a moc užili. První dny jsme hráli samé veselé hry a chodili ven. Poté nastalo natáčení a to nám trvalo asi 8 dní, zbylé dva dny se střihalo. Myslím, že se film povedl.

Během deseti dní jsme se i částečně jazykově zdokonalili, zvláště v oblasti porozumění. Navázali jsme také nová přátelství jak s Němci, tak i s Moraváky a toho si ceníme asi nejvíc. Závěrem bychom chtěli poděkovat našemu panu řediteli Milanu Novákovi, že nás do celého projektu zapojil, a také že díky jeho úsilí nás pobyt nestál skoro nic.Někdy příště se pochlubíme fotkami a možná sem umístíme i film, na který jsme patřičně hrdí.

Václav Pěkný, B6svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2023 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara