Česko-německá setkání 2008 a 2009
Logo GHB
  •    HOME
  •       SUPLOVÁNÍ
  •       KONTAKTY
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na InstagramuMapa GHB
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • formujeme zdravě kritické a sebevědomé osobnosti ve vstřícném a tvůrčím prostředí
  • výsledky studentů nás řadí ke školám, na které je spolehnutí
  • fungujeme 288 let, máme na co navazovat

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Česko-německá setkání 2008 a 2009
26. 11. 2008 (4356 přečtení) | Autor: Mgr. Milan Novák | Rubrika: Projekty a exkurze |
Tiskni článek Sdílej!

Česko-německá setkání v roce 2008 už jsou minulostí, proto nabízíme ohlédnutí ve formě několika postřehů českých a německých (některé i s překladem) účastníků, naopak na rok 2009 jsou již známy termíny: 4.-14. 07. 2009 (SRN) a 4.-14. 10. 2009 (ČR - zřejmě Vysočina). Hlásit se v podstatě můžete již nyní buï u Milana Nováka (ghb@ghb.cz) nebo u Mariky Veselské (B8). A nyní slíbené postřehy (necenzurované a anonymní):

- V mecku to bylo strašne moc super (nemyslím jenom to, co si teï myslíte vy všichni, co jste tam byli), ale i ty ostatní akce jako výlet do Brém, divadlo, fotbal nebo i všechny ty hry, co jsme tam hráli. Hned bych se tam vrátil nazpátek. Moc se těším na další ČNS. 

 

- Ich fand den Austausch diesesmal sehr gut, denn wir haben Theater gespielt was mir generell viel Spaß macht und die zwischenmenschlichen Dinge bzw. der ganze Austausch hat dieses mal super funktioniert. Alle Tschechen, die ich bis jetzt getroffen habe, sind sehr nette und super coole Leute, mit denen man sich auch mit manchmal verbundenen Schwerigkeiten gut verständigen kann. Ich freue mich schon sehr auf den nächsten Sommer um vielleicht neue Bekanntschaften zu knüpfen, aber auch alte zu erhalten. In diesem Sinne kann ich nur sagen: Na konci kadí kachna!

Překlad: Česko-německé setkání se mi tentokrát velmi líbilo, neboť jsme hráli divadlo a to mě obecně moc baví, a co se týče vztahových věcí respektive kontaktu Čechů a Němců, tak tentokrát všechno suprově zafungovalo. Všichni Češi, které jsem až dosud potkal, jsou velmi milí a skvělí lidé, s nimiž se můžu s trochou problémů dobře dorozumět. Už se těším na příští léto, to abych třeba získal nové známosti, ale také si udržel ty staré. V tomto směru můžu jen říci: Am Ende kackt die Ente! 

 

- Česko-německého setkání jsem se zúčastnila celkem pětkrát. Čtyřikrát jako Teilnehmerin a jednou jako vedoucí. Tentokrát si pro nás Němci připravili opravdu zajímavý program! Divadelní představení, návštěva Universa a výstava věnovaná čokoládě v Brémách, spaní v přírodě, bowling ve Vechtě, nekonečná řada her... To všechno mělo něco do sebe. Pro mě osobně bylo poslední ČNS jedním z nejlepších. Už teï se těším na letní pokračování. 

 

- Schnitzel, dva hodin, zufrieden a müde… jo, bylo to skvělý

Překlad: řízek, zwei Uhr, spokojen a unaven… ja, es war cool  

 

- Moje dojmy z Německa? Jedním slovem nepřekonatelné. Jenom díky své třídní učitelce (které patří můj vřelý dík) jsem se poprvé v životě podívala za hranice České republiky a směla být součástí něčeho tak úžasného jako je ČNS. Ačkoliv to, že nejsem němčinář, mi z počátku působilo menší problémy, postupem času jsem si zvykla. Především tedy díky pochopení ze strany Němců, kteří byli ochotní se domlouvat v angličtině . Od našeho návratu slýchám ze všech stran jednu jedinou otázku: Co se ti líbilo nejvíc? Bohužel na ni nemám odpověï. Každý den byl jedinečný, každý den pro mě znamenal mnoho, především spoustu nových poznatků, a to ať už jazykových tak i hereckých ... Jednoduše nejsem schopná vymezit jednu určitou aktivitu či jeden jediný okamžik, který by byl pro mě nejdůležitější, celou akci vnímám globálně... Ale pokud bych přece jen měla něco vyzdvihnout, byl by to kolektiv. Jak Češi tak Němci byli milí, přívětiví, vtipní, zkrátka úžasní. Popravdě si v této chvíli nedokážu představit, že bych se ČNS již nikdy nezúčastnila a už nikdy tyhle lidi neviděla... 

 

- V Německu se mi strašně moc líbilo, prožila jsem 10 krásných dní nabitých jedním úžasným zážitkem za druhým. Při vzpomínce na ČNS se mi vybaví spousta okamžiků: Labyrint (z kterého jsem se dlouho dostávala ven), noční hra (moje nohy by mohly vyprávět), bowling, divadlo, Brémy…P.S.: Vzkaz pro Markuse a Thommese: Nic nebylo!!! 

 

- Gefallen hat mir alles besoners aber das Theater!!! Alle die mit waren fand ich auch toll!!! *HAPPY* Das Bowling war auch super. - Ich fands super, der tschechisch deutsche Austausch ist eine Erfahrung, die einen jedesmal wieder positiv überrascht.  

 

- ČNS na mě zapůsobilo jenom kladným dojmem, sice jsem si zpočátku kladla otázky typu: "Co tady dělám? Já Němcům vůbec nerozumím." Ale po pár dnech jsem si na němčinu zvykla a ani mi pak nepřišlo, že jim v podstatě rozumím. Během našeho pobytu u "sousedů" jsem navázala několik přátelství a při odjezdu bylo málokteré oko bez slz.  Program byl opravdu nabitý a pestrý. Zážitků bylo nespočet. Od zábavných her přes výlet do Brém ke hře našeho představení na skutečném jevišti. To je opravdu hrubý výčet prožitků z deseti říjnových dnů. Na mé první ČNS budu ráda vzpomínat ještě dlouho. P.S.: Už se moc těším na další! 

 

- ČNS byla zatím nejlepší školní akce, které jsem se zúčastnila. Už teï' se nemůžu dočkat dalšího ČNS a to nejen kvůli zdokonalení němčiny. 

 

- Na ČNS se mi líbilo. Nejvíc mě bavilo hraní divadla a návštěva Universa v Brémách. Celých 10 dní se mi líbilo, až na některé momenty. Byla jsem už potřetí a tady to setkání se mi zatím líbilo nejvíc. Stýská se mi po německých kamarádech a moc na ně vzpomínám. S některými si píšu. Myslím si, že se zde sešla dobrá parta až na některé výjimky. Už se těším na další setkání. 

 

- Also gefallen hat mir, dass wir viel zusammen (also tschechisch deutsch) gemacht habenund dass wir in Bremen waren... Und nicht so gefallen -  ich dachte am Ende oh man am liebsten würde ich alle mit nach Hause nehmen.svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2023 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara