Beseda s další významnou osobností
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na InstagramuMapa GHB
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • formujeme zdravě kritické a sebevědomé osobnosti ve vstřícném a tvůrčím prostředí
  • výsledky studentů nás řadí ke školám, na které je spolehnutí
  • fungujeme 288 let, máme na co navazovat

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Beseda s další významnou osobností
28. 02. 2008 (2315 přečtení) | Autor: Mgr. Milan Novák | Rubrika: Informace |
Tiskni článek Sdílej!

Gymnázium Havlíčkův Brod zve na svou půdu nejen osobnosti kulturního, ale i politického života, 28.02. 2008 měli studenti 2.-4. ročníků a někteří seminaristé možnost besedovat s ministrem Cyrilem Svobodou, předsedou Legislativní rady vlády.

Diskuze trvala cca. 40 minut a byla velmi zajímavá, a to nejen vzhledem k současnému "jiskření" na politické scéně a aktuálním "velkým tématům", ale i v souvislosti se zkušenostmi současného ministra a poslance Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR s vedením ministerstev vnitra a zahraničních věcí. Mezi vštečnými otázkami studentů nechyběla tato témata: náplň práce předsedy Legislativní rady vlády, konzervativní politické postoje a ohlas u mladých voličů, předsednictví ve straně, návrat Jiřího Čunka do vlády, školné na VŠ, potraty, legalizace měkkých drog, práce diplomatů a studium na Diplomatické akademii, státní maturita a střední školství. Pan ministr se neváhal se studenty podělit i o informace ze svého soukromého života a též několik pikantních postřehů z vysoké politiky, na druhou stranu se též zajímal o názory studentů. Někteří se tak dostali do velmi úzkého komunikačního kontaktu s panem ministrem a jistě na osobní otázky typu: "máte s tímto mým pohledem na věc problém?" či "a jaké jsou Vaše studijní výsledky?" jen tak nezapomenou... 
JUDr. Cyril Svoboda - diskuze1
Cyril Svoboda-beseda2
Cyril Svoboda-beseda3
Cyril Svoboda-beseda4
Cyril Svoboda-beseda5

V nedávné minulosti diskutovali studenti GHB např. se senátorem Josefem Novotným, poslancem a místopředsedou PS Parlamentu ČR Janem Kasalem (mj. absolventem GHB), europoslancem Ivo Strejčkem atd., z komunálních politiků se mezi studenty ocitli např. i starostka Havlíčkova Brodu Jana Fischerová a brodský radní Libor Honzárek.

Ze zkušenosti víme, že plodná debata přináší obohacení jak studentům, tak i samotným politikům. "Besedu s Vašimi studenty řadím mezi mé nejlepší zkušenosti, jaké jsem již udělal během velké řady návštěv škol", ocenil argumentační úroveň studentů GHB v červnu 2007 europoslanec Ivo Strejček.

  

Dopis od europoslance Ivo Strejčka

Jsme na začátku 2. pololetí šk. roku 2007/2008. GHB by se podle Vašeho názoru mělo zaměřit především na

výuku směřující k přípravě studentů pro studium na VŠ (Počet hlasů: 313)
(28.15 %)

zajímavé akce, které vhodně doplňují výuku (exkurze, přednášky, ...) (Počet hlasů: 396)
(35.61 %)

navazování nové a prohlubování stávající mezinárodní spolupráce s jinými školami (Počet hlasů: 185)
(16.64 %)

zavádění nových trendů a výukových metod do výuky (Počet hlasů: 218)
(19.60 %)

Celkem hlasovalo: 1112

svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2023 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara