Slavnostní koncert gymnázia
Logo GHB
  •    HOME
  •       SUPLOVÁNÍ
  •       KONTAKTY
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na InstagramuMapa GHB
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • formujeme zdravě kritické a sebevědomé osobnosti ve vstřícném a tvůrčím prostředí
  • výsledky studentů nás řadí ke školám, na které je spolehnutí
  • fungujeme 288 let, máme na co navazovat

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Slavnostní koncert gymnázia
12. 09. 2014 (2539 přečtení) | Autor: PhDr. Hynek Bouchal, Ph.D. | Rubrika: Kultura |
Tiskni článek Sdílej!

Všechny příznivce, přátele, podporovatele a sympatizanty naší školy i dobré hudby srdečně zveme na slavnostní koncert gymnázia k 279. výročí založení školy. Koncert se uskuteční ve středu 17. září od 18.00 v kostele sv. Rodiny a vystoupí na něm absolvent našeho gymnázia Bohuslav Matoušek za klavírního doprovodu Petra Adamce. 

Bohuslav Matoušek, významný představitel současného houslového umění, je nedílně spjat s Havlíčkovým Brodem. Nejen tím, že se v něm narodil, nejen tím, že v něm získával první houslové dovednosti a zkušenosti u pana učitele Zdeňka Němce, nejen tím, že navštěvoval zdejší základní školu a později gymnázium, ale především tím, že jméno našeho města šíří po celé Evropě i celém světě. Vždyť diskografie jeho sólových nahrávek reprezentuje 7 LP desek a 27 kompaktních disků. Největším dosavadním úspěchem na mezinárodním poli je ocenění nahrávky kompletního díla Bohuslava Martinů pro housle a klavír (s Petrem Adamcem) „Cannes Classical Award 2001“ a vyhlášení téhož kompletu deskou roku na gramofonovém trhu v USA. Je také jedním z mála držitelů významné stříbrné medaile Nadace B. Martinů, kde se zařadil mezi takové hudební veličiny jako je Rafael Kubelík, Rudolf Firkušný, sir Charles Mackeras, Magdalena Kožená.

Za tyto zásluhy byl roku 2012 jmenován „Čestným občanem Havlíčkova Brodu“.

Pro své vystoupení na slavnostním koncertě si Bohuslav Matoušek připravil romantické melodie Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka, neboť probíhá rok české hudby, dále skladby od svého oblíbeného jmenovce Bohuslava Martinů. Zkrátka nepřijdou ani milovníci hudby Wolfganga Amadea Mozarta.

A protože chceme dávat příležitost i současným studentům, jako „předskokan“ vystoupí studentka oktávy B  Eliška Krýsová, která zahraje na violu.

Koncert se uskuteční pod záštitou radní Kraje Vysočina pro oblast kultury RNDr. Marie Kružíkové. 

Mgr. Alena Kondrádová

koncert


svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2023 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara