Vodácký sportovní kurs – poslední pokyny
Logo GHB
  •    HOME
  •       SUPLOVÁNÍ
  •       KONTAKTY
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na InstagramuMapa GHB
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • formujeme zdravě kritické a sebevědomé osobnosti ve vstřícném a tvůrčím prostředí
  • výsledky studentů nás řadí ke školám, na které je spolehnutí
  • fungujeme 288 let, máme na co navazovat

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Vodácký sportovní kurs – poslední pokyny
22. 05. 2015 (2911 přečtení) | Autor: Mgr. Aleš Říman | Rubrika: Informace |
Tiskni článek Sdílej!

Sportu zdar a outdooru zvlášť! Několik posledních pokynů, kterých se Vám nutně musí dostat, abyste se příští týden s náležitou radostí a úsměvem na rtech dostali z jezu ve Vyšším Brodě čubou až do Hamburku!

 

 

Sraz účastníků: v pondělí 25. 5. 2015 v 6.30 na nádraží ČD

Prosíme o dochvilnost, půlhodina na nádraží je určena ke sběru níže uvedené dokumentace. Čili nikdo nepřijde pozdě. Děkujeme.

 

Odjezd: 7.00 vlakem ČD směr České Budějovice

 

Návrat: v pátek ve večerních hodinách

 

KAŽDÝ účastník hned na nádraží odevzdá vedoucím kursu NEZALEPENOU podepsanou obálku formátu A4, v níž bude zdravotní průkaz (velký) a potvrzení o bezinfekčnosti . Na obálce bude mimo jména příslušného žáka také telefonický kontakt na jednoho z rodičů. Dále předloží ke kontrole kartičku pojišťovny a občanský průkaz (STAČÍ MÍT U SEBE, MIMO OBÁLKU).

KDO TAKOVOUTU OBÁLKU NEBUDE MÍT, ZŮSTÁVÁ NA NÁDRAŽÍ.

Dokumenty ke stažení zde:

 

Bezinfekčnost

Plavecké dovednosti

 

 

Základní doporučené vybavení s sebou:

dobrý spacák (nejlépe vyzkoušený, komfort cca kolem -5, -8 stupňů), karimatka, případně alumatka (pro vyšší komfort lépe karimatka, alumatka se zase lépe balí), do skupiny po dohodě stan (vyzkoušený, skutečně nepromokavý – KAŽDÝ STUDENT BUDE MÍT KDE SPÁT, POKUD BUDETE MÍT PROBLÉM VE SKUPINĚ STAN SEHNAT A NEBUDE JIŽ JINÉHO ZBYTÍ, MŮŽETE ZKUSIT KONTAKTOVAT Mgr. Římana). Je možno přibalit deku.

Oblečení na vodu - varianta na zimu i teplo – čili dlouhé kalhoty (šusťák, funkční materiály, neopren), tričko s dlouhým rukávem (nejlépe funkční materiál, postačí i bavlněné, ačkoli to hůře schne), bunda (šusťák, vodácké bundy)// případně krátké kalhoty a tričko, plavky… (bude-li nám nakloněno počasí)

Boty do vody – pevná podrážka, musí držet na noze, nejlépe staré tenisky, případně levné tenisky zakoupené za tímto účelem, případně specielní boty do vody. NEVHODNÉ: sandály, gumové boty s páskem, žabky, pantofle, holinky, kanady, pohorky, kozačky, taneční boty…

Další možná výbava – ponožky, neoprenové ponožky.

Oblečení na spaní (dle předpovědi, vzhledem k zářijovému termínu lépe s dlouhým rukávem), oblečení na příslušný počet dní (je lépe počítat se všemi variantami počasí), boty.

Osobní doklady, průkaz pojištěnce, pravidelně užívané léky, větší igelitové sáčky, baterka.

Hygienické potřeby (mýdlo, šampón, ručník, kartáček na zuby, zubní pasta, toaletní papír), ručník, opalovací krém, sluneční brýle, POKRÝVKA HLAVY, PLÁŠTĚNKA.

Jídelní potřeby - eventuelně vařič (v případě, že se skupina dohodne, že bude vařit z polotovarů), jídelní miska (plast, nerez, hliník), lžíce, případně příbor, ostrý nůž (zavírací), láhev na pití (plast), HRNÍČEK.

NA VODU NEBRAT (pouze na vlastní nebezpečí): elektronika (mp3, notebook, dataprojektor, etc.), zbytečné kraviny (žehlička na vlasy, kulmofén, fén, žehlička, nadměrné množství kosmetiky, objemné společenské hry, větší množství knih, tašku s učením, etc.)

Vše se Vám musí nejprve vejít do batohu na záda či tašky přes rameno (prosím, neberte si v žádném případě kufry, tašky do ruky, igelitové tašky), ale především do padesátilitrového plastového barelu!!! Co se nevejde, zůstane ve Vyšším Brodě. Prázdné batohy, spací věci a stany pojedou doprovodným vozidlem.

Pozor, prvním jídlem, které mají účastníci v ceně, bude až pondělní večeře! V SOUVISLOSTI S ORGANIZACÍ STRAVOVÁNÍ PROSÍME FREKVENTANTY KURSU, ABY SE PŘEDEM ROZDĚLILI DO DRUŽSTEV PO OSMI ČLENECH.

Splouvat budeme avizovaný úsek řeky Vltavy z Vyššího Brodu do Boršova nad Vltavou. Částka 3000 Kč, kterou 99,9% studentů dokázalo uhradit v termínu, pokrývá dopravu, materiál, ubytování, náklady na externí instruktory, doprovodné vozidlo a stravné (snídaně, večeře formou bufetu). Ostatní náklady (případné obědy, etc) jsou v režii studentů. Dvě noci se spí pod stany (Rožmberk, Zlatá Koruna), dvě v ubytovně (Vltavan Český Krumlov).

Vedoucím kursu byl ředitelem školy jmenován Mgr. Aleš Říman, dalšími delegovanými instruktory budou Mgr. Josef Secký, Ph.D. a Bc. Jiří Mejstřík.  Ti budou do vyhláškou požadovaného počtu instruktorů doplněni jedním externím vodáckým instruktorem z firmy Inge - outdoor. Lékařem výpravy bude MUDr. Jakub Kašpar, stravování zajistí a doprovodné vozidlo bude jako vždy řídit pan Zdeněk Prodělal.

Veškeré dotazy, prosím, směřujte na pověřeného vedoucího kursu Mgr. Aleše Římana, a to buď telefonicky (+420 739 028266), nebo emailem (riman@ghb.cz).

Upozorňujeme studenty i rodiče, že v případě odhlášení po 22. 5. 2015 (a to i ze zdravotních důvodů) vracíme pouze 50% uhrazené částky. Děkujeme za pochopení.

 

Nebojte se, těšíme se na vás! A sledujte napjatě předpověď počasí. A vězte, že dokud se tváří jako detektivka nebo thriller, tak je všecko fajn. Teprve s drobnými prvky hororu začíná ta správná legrace J

Outdooru zdar. Nazdar!

 

Havlíčkův Brod 22. 5. 2015, srdečně Vaši Říman, Secký, Mejstřík, Krakonoš, lyžníci, Chobotnice z druhého patra, pes druhé roty a spol.

 svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2023 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara