Logo GHB
Ikona - FacebookIkona - BakalářiIkona - Studentský parlament
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 283 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2019/2020 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení a o přípravném servisu, který v této souvislosti nabízíme.

ČJ - diktát - G4 - přijímací zkoušky 2012/2013
1. kolo, 22. 4. 2013


Rodinný výlet

Ten, kdo v letošním extrémně horkém létě navštívil některý zámek nebo hrad, rozhodně neprohloupil. Silné kamenné zdi historických budov nabízejí turistovi aspoň na chvíli milý chlad. Jedete-li autem, rozsviťte světla, nebo přijdete o cenný bod. My jsme letos v konci srpna podnikli rodinný výlet na jeden ze středočeských hradů v Posázaví. Mému bratrovi udělala radost výzva, abychom pomohli při odklízení otepí slámy a snopů obilí, které ležely před zrezivělými hradními vraty. Má na takové práce výjimečné vlohy, a tak se přihlásil.

Na nádvoří nás překvapili draví ptáci. Mně se na hradě nejvíc líbily obrázky koní, které visely na chodbách. Také nástěnné malby v tamější kapli zasáhly všechny návštěvníky svým ryzím středověkým rukopisem. Byli jsme doslova nadšení. Jen maminka se sestrou shodně zalitovaly, že klenoty vystavené v klenotnicích zdobených pravými drahokamy jsou jen kopie, ale průvodce je uklidnil, že originály vypadají úplně stejně.svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara