17. března byla na naší škole vyhlášena soutěž o první jarní žábu (nebo jiného obojživelníka). Do konce května zaslalo svoje pozorování 27 studentek či studentů (někteří i vícekrát) a tři učitelé. Nejčastější byly nálezy ropuchy obecné, skokana hnědého a skokana zeleného. Zaznamenány byly i výskyty některých vzácnějších druhů – rosničky zelené, blatnice skvrnité, kuňky obecné, čolka velkého a mloka skvrnitého.
Poukázkami na 300 Kč do Sportisima byli odměněni:
Aneta Kubátová (2D) za 1. nález
Sofie Ella Nováková (1C) za nejvzácnější nález
Lukáš Vejslík (1C) za nejvíce zaslaných pozorování
Poukázkami na 200 Kč do Sportisima byli odměněni:
Tomáš Bouchal (5A) a Eliška Beránková (1C) za 2. a 3. nález
Filip Blažek (1D) a Oliver Jansík (1D) za snímky dalších vzácných obojživelníků
Významné nálezy byly zaznamenány do databáze Biolog.cz. Všem účastníkům soutěže děkujeme!










































