Vše, co potřebujete vědět o přijímacím řízení 2013

Autor: PhDr. Hynek Bouchal, Ph.D. <bouchal(at)ghb.cz>, Téma: Přijímací řízení, Vydáno dne: 18. 11. 2012

Gymnázium Havlíčkův Brod od školního roku 2013/14 otevírá druhou třídu čtyřletého cyklu – naskýtá se tak skvělá možnost pro všechny, kteří se chtějí dobře připravit ke studiu na kvalitních vysokých školách.

Gymnázium Havlíčkův Brod od školního roku 2013/14 otevírá druhou třídu čtyřletého cyklu – naskýtá se tak skvělá možnost pro všechny, kteří se chtějí dobře připravit ke studiu na kvalitních vysokých školách.

V souvislosti s tím jsme v přijímacím řízení a v přípravě na něj připravili řadu změn. Následující text funguje jako rozcestník, který vás spolehlivě provede všemi informacemi, které potřebujete vědět. Před vším ostatním se můžete podívat na prezentaci toho, co všechno naše gymnázium svým studentům nabízí.

Především pro následující rok chystáme kvantitativní zjednodušení a zprůhlednění přijímacích zkoušek tak, aby přijímací řízení bylo pro zájemce co nejméně stresující. Přijímací zkoušky budou studenti skládat z českého jazyka a matematiky a budou si je moci natrénovat jako „přijímací zkoušky nanečisto“, které proběhnou v rámci dne otevřených dveří (21. 11. 2012) a v rámci informačního dne (6. 2. 2013). Přijímací zkoušky nanečisto budou počtem úloh, svým typem i časovou dotací přesně odpovídat skutečným přijímacím zkouškám. Při těchto tréninkových přijímacích zkouškách budou přítomni naši zkušení učitelé – tvůrci „ostrých“ přijímaček, kteří poradí, jak zvládnout samotné úlohy i stres a trému, které jsou s přijímacím řízením neodmyslitelně spojeny. Pokud by ani tento trénink nestačil, nabízíme všem případným zájemcům přípravné kursy, které povedou naši češtináři a matematici. Kursy proběhnou vždy ve středu 20. 2.; 27. 2.; 6. 3. a 13. 3., začnou ve 14. 15, trvat budou hodinu a půl a hlásit se na ně můžete už teď  na adrese bouchal@ghb.cz.

O tom, že Gymnázium Havlíčkův Brod je zárukou vynikající přípravy pro budoucí vysokoškolské studium, svědčí úspěšnost našich studentů v přijímání na vysoké školy. V posledních 5 letech pohybuje mezi 90-100%. Pod následujícím odkazem najdete nejaktuálnější data za rok 2012.

Brodské gymnázium patří k nejúspěšnějším školám v Kraji Vysočina – svědčí o tom, jak výsledky našich studentů v nejrůznějších soutěžích, tak výsledky státních maturit za rok 2011 i za rok 2012 .

Gymnázium v současné chvíli prochází rozsáhlou modernizací interiéru i exteriéru. O prázdninách 2012 byla realizována rekonstrukce sociálních zařízení v celkové sumě převyšující 4.000.000 Kč, na niž navázala úprava interiéru ve staré budově. V roce 2013 pak dojde ke třem investičním akcím dosahujícím 16.000.000 Kč, díky nimž budou vyměněna okna v nové budově školy, tato bude nově opláštěna, dále zde projde rozsáhlou rekonstrukcí elektroinstalace a zrekonstruují se sociální zařízení u nové tělocvičny. Na tyto rekonstrukce pak naváže úprava interiéru v nové budově (více viz v článku Rekonstrukce za čtyři miliony a další proměny budovy školy.)

Ve školním roce 2012/13 gymnázium také zahajuje razantní modernizaci ICT vybavení školy ve výši cca 1.000.000 Kč.

Diskutovat o přijímacím řízení, ptát se na něj i na vše další, co s gymnáziem souvisí, můžete i na skupině GHB na facebooku.