Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 283 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2019/2020 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení a o přípravném servisu, který v této souvislosti nabízíme.

Zájezd do předvánoční Vídně
20. 12. 2015 (1178 přečtení) | Autor: Mgr. Eva Součková | Rubrika: Německý jazyk |
Tiskni článek Sdílej!

Dne 10. prosince se vybraní studenti zúčasnili zájezdu do předvánoční Vídně. Prohlédli jsme si zajímavé památky, které by neměl opomenout žádný návštěvník Vídně: Neues Rathaus, Burgtheater, Parlament, Kunsthistorisches Museum, Naturhistorisches Museum, Staatsoper, Karlskirche, Stadtpark, Stephansdom, Hofburg, Schatzkammer, Hundertwasserhaus. Celou exkurzi završila návštěva vánočních trhů, kde jsme mohli zakusit pravou předvánoční atmosféru, i když počasí odpovídalo spíše podzimu.

Zde přinášíme ohlasy studentů sexty:

Vojta: Exkurze do Vídně byla velice obohacující. Viděli jsme památky, ke kterým se člověk lehce nedostane. Už se těším, až tam zase někdy pojedu.

Pája: Rakousko je nádherná země a návštěva vídeňských vánočních trhů patří mezi skvostné zážitky v předvánoční době. Památky Vídně jsou impozantní, ale rozhodně nestačí jediný den na jejich navštívení. Jsem si jistá, že jsem zde nebyla naposledy.

Jonáš: Poznali jsme kulturní část Vídně. Zájezd byl nepochybně vyčerpávající, ale zajímavý a přínosný.

Hundertwasserhaus

Hundertwasserhaus

Rathaus

Rathaus

 Honza: Exkurze se mi líbila. Vídeň byla krásná a památky jsem si užil.

Vojta: Byla to velmi pěkná exkurze. Prohlédli jsme si nejznámější památky, jen jsme měli málo času prohlédnout si předměty našeho zájmu důkladněji. Příště by pobyt mohl být delší.

Honza: Exkurze byla velmi hezky naplánovaná a zorganizovaná. Za celý den jsme prošli "the best of" Vídeň. Jediné, co bych změnil, je více času na samotné vánoční trhy.

Martin: Exkurze do Vídně byla velmi zajímavá. Viděli jsme hodně krásných památek a myslím, že všichni si to museli užít. Do Vídně se určitě rád podívám ještě jednou.

Parlament

Karlskirche

Hofburg

Stephansdom

 Petra: Ve Vídni se mi velice líbilo, nejvíce mě zaujaly vánoční trhy a také nejznámější vídeňské památky. Každému můžu Vídeň jen a jen doporučit.

Elena: Byla to jedna z nejlepších exkurzí. Autobus byl velmi dobrý a pohodlně se tam spalo na zpáteční cestě. Všechny památky už jsem předtím navštívila s rodinou, ale aspoň jsem si je oživila. Všechno je prostě lepší než den strávený ve škole.

Matěj: Exkurze byla pěkná, ale bylo málo času prohlédnout si památky. Příště by mohla být delší.

Míša: Na tomto výletě se mi líbilo, že za tak krátkou dobu jsme stihli projít velkou část Vídně, podívat se třeba i do klenotnice v Hofburgu, také nakoupit nějaké dárky na Vánoce. Poznali jsme hodně památek Vídně, které se nám pak hodily do písemky.

Stephansdom

Weihnachtsmärkte
 
Panorama

Hofburg

 Pavel: Exkurze byla velice zajímavá, jen jsme mohli strávit více času na vánočních trzích. 

Ida: Exkurze se mi moc líbila, příjemně jsem se naladila na vánoční atmosféru. Nikdy bych nevěřila, že se toho dá tolik stihnout za jediný den!

Anička: Exkurze do Vídně se mi moc líbila. Poznali jsme nejznámější památky a skvosty, dokonce jsme navštívili i královskou klenotnici. Celou exkurzi jsme zakončili tradičními vánočními trhy, jen škoda, že jsme tam nemohli zůstat déle.

Bětka: Výlet do Vídně se mi velmi líbil, viděli jsme velké množství památek a celý den jsme zakončili  na tradičních vánočních trzích, kde jsme si to užili nejvíce.

 

Společné foto

 

Foto: Adam Šimek, Eva Součkovásvislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara