Ikona - FacebookIkona - BakalářiIkona - Studentský parlament
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 283 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2019/2020 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení a o přípravném servisu, který v této souvislosti nabízíme.

Výlet do Drážďan očima němčinářek
25. 09. 2015 (1002 přečtení) | Autor: Mgr. Svatava Kadlecová | Rubrika: Německý jazyk |
Tiskni článek Sdílej!

Před několika dny se zájemci ze tříd 8.A, 2.C a 3.D vypravili na tradiční podzimní exkurzi do Drážďan. Cesta autobusem proběhla jako vždy bez problémů. Přestože některé studenty zmáhala ranní únava, pozorně naslouchali výkladu o této saské metropoli.

Už po desáté hodině jsme zamířili do historického centra města. Jedním z cílů naší procházky byla novodobá dominanta Drážďan – kostel „Frauenkirche“, jejíž novou podobu lidé mohou obdivovat již desátým rokem. Někteří studenti nelitovali peněz a vystoupali až do jeho kopule. Po okružní prohlídce, jejíž součástí byla návštěva dalších významných, historicky cenných památek, jsme se věnovali nejproslulejšímu drážďanskému objektu – Zwingru. Téměř všichni žáci se rozhodli pro zhlédnutí světoznámé galerie Alte Meister, jejímž magnetem je Raffaelova Sixtinská Madona. Zbývající studenti dali přednost sbírkám umístěným v zámku nedaleko odtud.

Nebyla by to ta pravá exkurze, kdyby nezbyl alespoň nějaký čas na individuální zájmy každého. Někdo trávil volno nákupy suvenýrů, jiní krátce poseděli u občerstvení a byli i tací, kteří se vrátili na místa, která je obzvlášť zaujala.

O tom, že studenti byli s exkurzí spokojeni, svědčí i to, že nám dobře naladěni pózovali při focení. Exkurze do Německa se líbila i nám. Byla v pořadí již několikátá a s radostí konstatujeme, že účastníci té letošní byli prostě úžasní.

 Děkujeme!                                                    

                                                                                                                      H. Justová, S. Kadlecovásvislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara