Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 284 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2020/2021 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení a o přípravném servisu, který v této souvislosti nabízíme.

Všichni dobří vodáci
23. 09. 2019 (733 přečtení) | Autor: Mgr. Aleš Říman | Rubrika: Sport |
Tiskni článek Sdílej!

Už od roku 2011 si užíváme přízně osudu a vedení našeho gymnázia a splouváme v prvním týdnu školy Vltavu jako nikdo jiný, tedy bez bezbřehého zástupu lidí a pořád ještě outdoorově a tedy romanticky a jako vždycky jsme na jedné lodi s těmi nejdůležitějšími, tedy se studenty. A letos se nám to všecko povedlo ještě vytunit o level výš, protože jsme si vařili sami a veškerá škola se nám točila kolem hlavy jak mudlovi v Bradavicích, a přestože nám bylo místy mrazivo a vlhko, tak ve výsledku jsme to zase spolu s partnerskou firmou Inge-outdoor prodýchali jak za nároďák. Existuje-li l (L)áska, pozdravena buď, buď vděčná, skutečností jsi-li. A jsi-li snem, jen neprobuď mé oči, i když den je bílý. Člověk je šťasten, třeba šílí, ty, lásko, pozdravena buď! A jinak dejme slovo těm, kterým přísluší. My, učitelé, budeme mlčet a hřát se v stínu jejich slov!!!

 

 3. C 

Všechno začalo tím, že jsme na konci druhého ročníku byli postaveni před rozhodnutí, zda se zúčastnit začátkem dalšího školního roku vodáckého nebo cyklistického výletu. Dnes si myslím, že můžu mluvit za všechny, kteří jsme se zúčastnili vodáckého kurzu, že jsme učinili skvělou volbu. Každý den, který začal vydatnou a chutnou snídaní, byť byl fyzicky náročný, se nesl vždy ve znamení dobré nálady, ke které nemalou měrou pravidelně přispíval nás doprovázející učitelský sbor. Vyvrcholením každého dne byl společně strávený čas s našimi instruktory. Tento čas jsme trávili nejen různými pracemi, spojenými s přípravou večeří, na které rádi vzpomínáme ještě dnes, ale také večerními aktivitami jako byly táborák nebo hra na kytaru. Pokud bychom museli vyzvednout jednu z aktivit jako tu nej, bylo by to noční sjíždění jezů na raftech umocněné kulisou Českého Krumlova. Závěrem děkujeme všem, kteří nám tento krásný a nezapomenutelný zážitek umožnili a byli příjemnými společníky. 

 

3.D

 Někteří z nás už na vodě byli, a tak věděli co čekat. Někteří naopak dřív nedrželi pádlo v ruce. A přesto se našim profesorům a instruktorům podařilo vést kurz tak, že si ho každý užil a každý se něco nového naučil. Čtyři dny splouvání a jeden den volnější, ale přesto vodácky zajímavý, každému něco daly. Pan profesor Říman opět dokázal, že je schopen nasytit přes padesát lidí výtečnými pokrmy, a to i přes ne úplně příznivé podmínky. Kurz byl velmi dobře organizačně vyřešen, všichni vždycky věděli, co je který den nebo hodinu v plánu, a nevznikaly žádné zmatky, což jen umocnilo už tak skvělou atmosféru vodáckého kurzu. Ještě jednou tedy děkujeme všem profesorům a profesorkám, instruktorům, řidičům dodávky a všem, kteří se podíleli na tom, že jsme si mohli první zářijový týden pořádně užít!

 

7.A

 

Když se řekne gymnázium, každý si asi vybaví školní lavice, hromady učebnic, přísný režim a disciplínu. Nastupující žák je připraven na tvrdou dřinu, která ho čeká, přísnost učitelů, hodiny a hodiny sezení u učení. 
Ano, to všechno by ve vás asi zůstalo, kdybyste chodili na nějaký obyčejný vzdělávací ústav, ovšem až my budeme končit úspěšnou maturitou naše studium na brodském gymnáziu, budeme vzpomínat na zcela jiné věci.
Na tvrdou dřinu, když do sebe ládujete již pátý řízek, hodiny a hodiny strávené na kánoích se svými přáteli  nebo na přátelské debaty s učiteli, kteří mají dokonce i nějaký osobní život, nejenom školu. To všechno jsme mohli zažít na vodáckém kurzu, kterého jsme se jako septimáni mohli zúčastnit. Ani se nesnažíme slovy vyjádřit, jak skvělé jídlo nám připravili učitelé Říman a Láska, protože na to naše, byť gymnaziální, slovní zásoba prostě nestačí. A na pohádkovou noční plavbu po Krumlově a závěrečnou snídani v legendární plackárně budeme vzpomínat ještě dlouho. 
Děkujeme za krásný zážitek,
Vaše Septima A
 
Já chci jet taky. Co Ty? Tady je odkaz na fotky a na videa našich společných přátel z Inge-outdoor!
 
Tak příští rok, třeťáci! Vaše fiktivní předmětová komise outdoorových sportů při Gymnáziu Havlíčkův Brod! 


svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara