Vodácký sportovní kurs – poslední informace!!!
Logo GHB
  •    HOME
  •       SUPLOVÁNÍ
  •       KONTAKTY
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 286 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2022/2023 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Vodácký sportovní kurs – poslední informace!!!
27. 08. 2018 (1478 přečtení) | Autor: Mgr. Aleš Říman | Rubrika: Informace |
Tiskni článek Sdílej!

Sportu zdar a outdooru zvlášť! Vedra definitivně skončila a nastává období vlhka a přízemních mrazíků – volně přeloženo, je čas se vypravit do vln stříbropěnné a bahnonosné Vltavy. Následuje několik posledních pokynů, bez nichž se žádný vodák neobejde, a to ani u stánků na levnou a ještě levnější krásu s holkou, co nemá kam jít. Tedy čtěte!!!

 

Sraz účastníků:  v pondělí 3. 9. 2018 v 8.00 na hřišti GHB.

Prosíme o dochvilnost. Čili nikdo nepřijde pozdě. Děkujeme.

Odjezd: v 8.30 autobusem směr Vyšší Brod

Potenciální návrat: v pátek 7. 9. 2018 v 19.52 na nádraží ČD v Havlíčkově Brodě.

KAŽDÝ účastník hned na nádraží odevzdá vedoucím kursu NEZALEPENOU podepsanou obálku formátu A4, v níž bude uložen zdravotní průkaz studenta (velký), potvrzení o bezinfekčnosti studenta s datem odjezdu a potvrzení o plaveckých dovednostech. Na obálce bude mimo jména příslušného žáka také telefonický kontakt na jednoho z rodičů. Dále předloží ke kontrole kartičku pojišťovny a občanský průkaz (STAČÍ MÍT U SEBE, MIMO OBÁLKU).

KDO TAKOVOUTU OBÁLKU NEBUDE MÍT, ZŮSTÁVÁ DOMA.

Základní doporučené vybavení s sebou:

dobrý spacák (nejlépe vyzkoušený, komfort cca kolem -5, -8 stupňů), karimatka, případně alumatka (pro vyšší komfort lépe karimatka, alumatka se zase lépe balí), do skupiny po dohodě stan (vyzkoušený, skutečně nepromokavý). Je možno přibalit deku.

Oblečení na vodu - varianta na zimu i teplo – čili dlouhé kalhoty (šusťák, funkční materiály, neopren), tričko s dlouhým rukávem (nejlépe funkční materiál, postačí i bavlněné, ačkoli to hůře schne), bunda (šusťák, vodácké bundy)// případně krátké kalhoty a tričko, plavky… (bude-li nám nakloněno počasí)

Boty do vody – pevná podrážka, musí držet na noze, nejlépe staré tenisky, případně levné tenisky zakoupené za tímto účelem, případně specielní boty do vody. NEVHODNÉ: sandály, gumové boty s páskem, žabky, pantofle, holinky, kanady, pohorky, kozačky, taneční boty…

Další možná výbava – ponožky, neoprenové ponožky.

Oblečení na spaní (dle předpovědi, vzhledem k zářijovému termínu lépe s dlouhým rukávem), oblečení na příslušný počet dní (je lépe počítat se všemi variantami počasí), boty.

Osobní doklady, průkaz pojištěnce, pravidelně užívané léky, větší igelitové sáčky, baterka.

Hygienické potřeby (mýdlo, šampón, ručník, kartáček na zuby, zubní pasta, toaletní papír), ručník, opalovací krém, sluneční brýle, POKRÝVKA HLAVY, PLÁŠTĚNKA.

Jídelní potřeby - eventuelně vařič (v případě, že se skupina dohodne, že bude vařit z polotovarů), jídelní miska (plast, nerez, hliník), lžíce, případně příbor, ostrý nůž (zavírací), láhev na pití (plast), HRNÍČEK.

NA VODU NEBRAT (pouze na vlastní nebezpečí): elektronika (mp3, notebook, dataprojektor, etc.), zbytečné kraviny (žehlička na vlasy, kulmofén, fén, žehlička, nadměrné množství kosmetiky, objemné společenské hry, větší množství knih, tašku s učením, etc.)

Vše se Vám musí nejprve vejít do batohu na záda či tašky přes rameno (prosím, neberte si v žádném případě kufry, tašky do ruky, igelitové tašky), ale především do padesátilitrového plastového barelu!!! Co se nevejde, zůstane ve Vyšším Brodě. Prázdné batohy, spací věci a stany pojedou doprovodným vozidlem.

Pozor, prvním jídlem, které mají účastníci v ceně, bude až pondělní večeře! V SOUVISLOSTI S ORGANIZACÍ STRAVOVÁNÍ PROSÍME FREKVENTANTY KURSU, ABY SE PŘEDEM ROZDĚLILI DO DRUŽSTEV PO SEDMI ČLENECH.

Veškeré dotazy, prosím, směřujte na Mgr. Gabrielu Kučírkovou, a to buď telefonicky (+420 728 464024), nebo emailem (kucirkova@ghb.cz).

Upozorňujeme studenty i rodiče, že v případě odhlášení po 30. 8. 2018 (a to i ze zdravotních důvodů) vracíme pouze 50% uhrazené částky. Děkujeme za pochopení.

Takže si doma cvičně sbalte spacák, celtu a pytel, vyfénujte rosu z kanad a sledujte pečlivě předpověď počasí, která se nám začíná tradičně sympaticky posouvat k modrým číslům. A nebojte se - jak říkal David Bowie - It is too late... A těšte se, páč my se taky těšíme.

Outdooru zdar. Nazdar!

                                                                                      Vaši kapitáni lodičky školství.

 svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara