Učitel Vysočiny 2020 je z našeho gymnázia
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 285 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2021/2022 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení a o přípravném servisu, který v této souvislosti nabízíme.

Učitel Vysočiny 2020 je z našeho gymnázia
26. 08. 2020 (335 přečtení) | Autor: PhDr. Hynek Bouchal, Ph.D. | Rubrika: Informace |
Tiskni článek Sdílej!

Jedním z šesti pedagogů, kteří byli v letošním roce oceněni v anketě Učitel Vysočiny, je Mgr. Zuzana Šimůnková z havlíčkobrodského gymnázia. Cenu v podobě skleněné sovy, symbolu moudrosti a vzdělanosti převzala 26. srpna z rukou krajské radní pro oblast školství Ing. Jany Fialové. Kraj Vysočina uděluje ocenění od roku 2019 jako poděkování za mimořádnou profesionalitu, za trpělivost, nadhled i osobitost práce vybraných pedagogů.

V případě Zuzany Šimůnkové kraj ocenil mimořádně pestrou škálu učitelských aktivit i řadu úspěchů, kterých dosáhla ona sama i její studenti. Jakožto učitelka matematiky a ICT dokáže své studenty precizně připravit k závěrečných maturitním zkouškám i k dalšímu úspěšnému studiu na vysokých školách, umí při tom využít a uplatnit řadu tvůrčích metod. V hodinách pravidelně zařazuje skupinovou práci, studenti se často učí formou projektů a jsou aktivizováni samostatným a týmovým řešením předem stanovených problémů. Nebojí se inovativních témat, v rámci svých hodin se zaměřuje např. na 3D tisk, robotiku a umělou inteligenci. Velkou pozornost věnuje péči o nadané studenty, organizuje a spoluorganizuje řadu soutěží, studenty pak při těchto soutěžích podporuje užitečnými radami i konkrétní pomocí. Během jarní uzávěry škol se jakožto ICT koordinátorka významným způsobem podílela na přechodu školy na distanční výuku a na využití digitálních technologií při ní. Kromě toho stihla organizovat 3D tisk ochranných pomůcek, které pomohly zdravotnickým a sociálním zařízením na Havlíčkobrodsku v době, kdy jich bylo nejvíce třeba.

Výčet aktivit Zuzany Šimůnkové tím zdaleka není u konce, zabral by několik dalších stránek. I proto jsme přesvědčeni, že ocenění učitele Vysočiny je v jejím případě více než zasloužené. Máme radost, že se gymnázium může takto aktivními učiteli pyšnit a k ceně srdečně blahopřejeme!   


 

radní
radní
radní


svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara